Magazin Dünyasını buradan takip et !
Magazin Gazetesi - Cumcuma

13 yaşındaki çocuğun tecavüz davasında şok karar

01 Kasım, 2011 | 13:27

“Utanç davası” olarak adlandırılan 13 yaşındaki çocuğun tecavüz davasında Yargıtay ‘ın kararı şok etti.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi, Mardin’de babası yaşındaki 26 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki N. Ç. hakkında yerel mahkemenin verdiği “sanıklarla rızasıyla birlikte olduğu” yönündeki kararını onayladı.

7 yıldır devam eden davada Yargıtay, 13 yaşındaki N. Ç. ‘nin kendi rızasıyla 26 kişiyle birlikte olduğu kararını onayladı.

Karara tepki

Yargıtay’ın bu kararına sosyal paylaşım sitesi Twitter ‘dan birçok tepki geldi. Ünlü isimler karara şöyle tepki verdi;

Cem Özer: Beynin muhakeme sistemi 18 yaşında gelişimini tamamlıyor. Bu yüzden 18 yaşında reşit olunuyor. 13 yaşındaki çocuk için karar veren hakimler, mevki sahiplerini liyakatına değil de tarafına göre seçildigi ülkede böyle olur.

Haluk Levent: Hrant’ı öldüren 18′lik adam kendi “rızasıyla” bu işi beceremeyecek kadar çocuk, 13 yaşındaki kız 26 kişiye RIZA gösterecek kadar yetişkin!!

Cüneyt Özdemir: Bu karar son yılların en skandal kararıdır.. Siyaset ve vicdan üstüdür. 13 yaşında bir çocuk istismarının hukuk tarafından da istismarıdır. 13 yaşında bir çocuğu satanlar, yatanlar değil asıl günahkarlar bunları temize çekenler,hukukun kılıfına uyduranlardır. Bu kadar mı satıldık. Aklımın almadığı bir durum var; partili partiliyi korur, taraftar taraftarı, meslektaş meslektaşı. Peki ama bu tecavüzcüleri kim korur? NEDEN! Kim bu yargıtay üyeleri 13 yaşındaki bir kızın 26 adamla gönül ve akıl rızası ile yattığına hüküm veren? AKLIM ALMIYOR ARKADAŞLAR ALMIYOR!! 13 yaşında bir kız çocuğunun tecavüze uğramasından daha fenası, bunun Yargıtay düzeyinde meşrulaştırılmasıdır. Bitmişiz biz haberimiz yok! Bu tür kararları görünce her şeyi bırakıp arkama bakmadan kaçıp gitmek istiyorum bu vicdansız ülkeden.

Metin Uca: 13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz eden sapık sayısı 26 değil 27. Çünkü adalet sistemi de 27. sapık gibi davranıyor. 13 yaşındaki kıza tecavüz eden sapıklarla aynı konuma düşen kurumun üyeleri kendi rızanız mı hukukun ırzına geçilisini seyretmek. 13 yaşındaki kızın kendi rızasıyla 26 sapıkla ilişkiye girdiğini söylemek de insanlığın en büyük suçlarından pedofiliye girmiyor mu?

Çiçek Dilligil: Haklıymış Duygu Asena: “Kadının Adı Yok”.13 yaşında da yok,33 yaşında da yok,43 yaşındada yok.Yok işte.!

Erol Köse: 13 yaşındaki çocuk kendi istemiş 26 kişiyi. Ohaa.13 yaşındaki kıza tecavüz eden 26 kişi yırttı. Adalet? Terazisi? Biz Van ‘da enkaz kaldırırken yok olanlar, 13 yaş tecavüzünde de sustular. Hepsi sahte starcıklar. Önce insan olmalı!

Yorum Bırakın

 Adınız

 E-Posta (yayınlanmayacak)

Not: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
13 yaşındaki çocuk, 13 yaşındaki çocuk tecavüz, 13 yaşındaki çocuk tecavüz olayı, 13 yaşındaki N. Ç., 26 kişinin tecavüzüne uğradı, Tecavüz, tecavüz davası, utanç davası, Yargıtay, yargıtay tecavüz,

 Bu habere yapılmış yorumlar

Aylin TURAN | 01 Kasım, 2011

sadece bu kararla kalsalar iyi demeye dilim yetmiyor. çünkü şimdi sırada şu var; kadına kim tecavüz ediyorsa, kadını tecavüzcüsüyle evlendirecekler!!! bunun adı da kanun olacak!!!

celal kurt | 01 Kasım, 2011

yirmialtı tane arsız geçmişler küçücük ırza
sanki almışlar kocaman devletten almış rıza..

ayla hozan | 01 Kasım, 2011

çok yazık yargıtay buysa mahkemeler ne durumda yargıtaya ulaşamayan davalar ne durumda acaba pek çok şehre yeni yapılmış kale gibi adalet sarayları adaletsizlik yuvası mı

medo | 02 Kasım, 2011

yargıtayı istifaya davet ediyorum.bu adalet olamaz.

aynur | 02 Kasım, 2011

13 yaşındaki bir çoçuk böyle bir sey nasıl ister mantıklı degıl onların hic mi vicdanı yok aynı sey kendı cocuklarının basına gelse ne olurdu

Sami Rodoplu | 02 Kasım, 2011

13 yaşında bir çocuğa bunu yapanlar nasıl insan acaba.Bunların hiçmi çoluğu cocuğu yok,aynı şeyleri kendilerine yapılsa ne düşünürler.Bu 26 kişinin adları ve ünvanları acıklansında bizde bilelim.

HASAN DEMİRCİ | 03 Kasım, 2011

aylin hanım haklısınız ama öle bi karar yok , yasa yok olamaz olmıcaktırda. bilginiz yanlıştır.

bir kadın | 03 Kasım, 2011

tecavüz edenlerin listesini gözden geçirdim 13 yaşındaki kızımıza şükür ettim çünkü ceza alabilirdi

Magazin Dünyasını buradan takip et !

 EDİTÖRÜN SEÇİMİ
Cem Yılmaz: Bi Tanem

Cem Yılmaz: Bi Tanem

Ünlü komedyen Cem Yılmaz ile Defne Samyeli aşkı tam gaz devam ediyor.
Prens Harry ile Meghan Markle evlendi

Prens Harry ile Meghan Markle evlendi

Yılın merakla beklenen düğünü İngiltere'de gerçekleşti. Prens Harry ile nişanlısı Meghan Markle, artık resmen evliler.
Müjde Ar, annesinden kalan evi sattı

Müjde Ar, annesinden kalan evi sattı

Oyuncu Müjde Ar, annesi Aysel Gürel'den kalan evi sattı.
Zuhal Topal’ın eşi vatandaşlıktan çıkarıldı

Zuhal Topal’ın eşi vatandaşlıktan çıkarıldı

Zuhal Topal'ın müzisyen eşi Korhan Saygıner'in vatandaşlığı iptal edildi.

Magazin Gazetesi Cumcuma.com | Türkiye'nin ve Dünyanın en kaliteli Magazin Haberleri, sadece gazeteniz Cumcuma'da.