Magazin Dünyasını buradan takip et !
Magazin Gazetesi - Cumcuma

Önce Dustin Hoffman sonra Müjdat Gezen

22 Eylül, 2015 | 10:38

Şemsa Deniz TolunayAdını kısa sürede duyurmayı başaran Şemsa Deniz Tolunay, aldığı eğitim yanında fiziğiyle de dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

1.77 boyundaki güzel oyuncu bunu eğitimi sayesinde dezavantaj olmaktan çıkarıp avantaja dönüştürdüğünü ifade etti. Oyunculuk eğitimini dünya starı bir ismin açmış olduğu Dustin Hoffman Master Class Actining Studio NYC’ de aldığını ifade eden Şemsa Deniz Tolunay, ülkemizde Müjdat Gezen Tiyatro ve öğretmenlik bölümünü de başarıyla bitirdi.

Yunan devlet tiyatrosunun da başarılı oyuncuları arasında yerini almayı başaran Şemsa Deniz Tolunay, birçok oyunda yer aldı. Yaşanan ekonomik krizin ardından kapatılan Yunan devlet tiyatroları sonrası çok üzüntü yaşadığını da sözlerine ekledi.

Türkiye’de çok büyük oyuncuların olduğunu ve Yıldız Kenter’in idolü olduğunu vurgulayan Şemsa Deniz Tolunay “Büyük ustalara saygım sonsuz ama son dönem dahil olan bazı kişilerin oyunculuk kavramını karıştırdığını ve bu unvana layık olmadan piyasada yer aldıklarını görüyorum. Ayrıca gerçek bir oyuncunun ne kadar zorlanırsa zorlansın altından kalkamayacağı bir rol yoktur” dedi.

Türkiye’ de oyunculuğun çok basit bir işmiş gibi gösterilmesinden de rahatsız olduğunu dile getiren Şemsa Deniz Tolunay, fiziği olan herkesin oyuncu olabileceğini savunması, bu mesleğe ihanet olduğunu da ifade etti. Oyunculuğun basit olduğu yerde o zaman konservatuarlar, devlet tiyatroları, şehir tiyatroları olmamalı sözleriyle fikrini savundu.

Oyunculuk yanında eğitimde verdiğini söyleyen Şemsa Deniz Tolunay, oyuncu koçluğu yaptığını da söyledi. Türkiye’de ve Avrupa’da birçok başarılı işte yer alan güzel oyuncu sıra dışı karakterlere hayat vermenin kendisi için büyük mutluluk olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Bırakın

 Adınız

 E-Posta (yayınlanmayacak)

Not: Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dustin Hoffman, Master Class Actining Studio NYC, Müjdat Gezen, Müjdat Gezen tiyatro, Şemsa Deniz Tolunay, Şemsa Deniz Tolunay kimdir,

 Bu habere yapılmış yorumlar

İlk yorum yapan siz olun!

Magazin Dünyasını buradan takip et !

 EDİTÖRÜN SEÇİMİ
Chris Brown serbest kaldı

Chris Brown serbest kaldı

Fransa'da tecavüz suçlamasıyla gözaltına alınan ABD'li şarkıcı Chris Brown serbest bırakıldı.
Sadettin Saran: Yakışıklı çektiniz değil mi?

Sadettin Saran: Yakışıklı çektiniz değil mi?

Emina Jahovic'le aşk yaşayan Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, önceki gün İstinyePark AVM'de objektiflere yansıdı.
İbrahim Tatlıses annesini kaybetti

İbrahim Tatlıses annesini kaybetti

İbrahim Tatlıses'in 86 yaşındaki annesi Leyla Tatlı hayatını kaybetti.
Safari çılgınlığı

Safari çılgınlığı

Son günlerde ünlü isimler safari turuna çıkıyor.

Magazin Gazetesi Cumcuma.com | Türkiye'nin ve Dünyanın en kaliteli Magazin Haberleri, sadece gazeteniz Cumcuma'da.