Acun Medya’dan Dünya Kupası açıklaması

TRT ile Brezilya’da düzenlenecek 2014 FIFA Dünya Kupası maç yayını hakkında anlaşan Acun Medya’ya kötü haber geldi.

Acun Ilıcalı, TV8’i aldıktan sonra TRT ile 2014 FIFA Dünya Kupası’nın bazı maçlarını yayınlamak için anlaşmaya varmıştı. Anlaşmaya göre, 12 Haziran-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Brezilya’da gerçekleşecek FIFA Dünya Kupası’nda oynanan maçlardan TRT’deki iftar saatine denk gelenleri, TV8’de yayınlanacaktı.

Avrupa Yayın Birliği’nin TV8’in HD çıkışı olmadığı için Dünya Kupası maçlarını yayınlamasına izin vermediği için anlaşma bozulmuş oldu.

Dünya Kupası’ndaki tüm maçları TRT’de yayınlayacağı haberleri üzerine Acun Medya’da kamuoyunu bilgilendirmek için bir açıklama yaptı.

İşte Acun Medya’nın konuyla ilgili açıklaması:

2014 Dünya Kupası maçlarının kanalımızda yayınlanmaması ile ilgili haberler üzerine bir bilgi karışıklığı yaşanmaması adına aşağıdaki kısa açıklamayı bilgilerinize sunarız.

TV8, Dünya Kupası maçlarının bir bölümünü yayınlama konusunda yaptığı fizibilite ve finansal çalışma neticesinde, bu büyük bütçeli organizasyona ait alt lisans satın alınmasını bu aşamada uygun bulmamıştır.

TV8’in HD yayınları ile ilgili alt yapısı mevcut olup, bu hizmetini büyük ve sürpriz projeleri ile hazırlandığı Eylül’de başlayacak yeni yayın dönemi öncesi, yaz aylarında sunacaktır.

Paylaş