Akon Oh Africa ile müzik listelerini kasıp kavurdu

Ünlü hip hop şarkıcısı Akon, Güney Afrika Dünya Kupası resmi şarkıcısı olarak seslendirdiği Oh Africa şarkısı ile müzik listelerinde birinci sıraya yerleşti.

Büyük ilgi gören şarkının klibi de bir hayli ilgi topladı. Senegal kökenli sanatçıya şarkıda Keri Hilson eşlik etti. Büyük turnuvanın müzik yönetmeni olan Akon, aynı zamanda 11 Haziran’daki açılış töreninde de konser verecek.

Senegal’den Amerika’ya gelerek,ilk defa hip hop müzikle tanışan ve kariyerinde bir çok başarı kazanan Akon, son zamanların en çok araran müzisyenlerinden oldu. Söz yazarlığı, bestecilik, aranjör ve yapımcılık da yapan Akon Lady Gaga’nın tanınmasında büyük emeği olan bir müzisyendir. Lady Gaga’nın müzikal ve vokal yeteneğini beğenen Akon, onu kurmakta olduğu grubu Kon Live Distribution’a kattı. Lady Gaga böylece kendisini Dünya’ya tanıtacak kariyerine başladı.

Oh Africa şarkısı ile beğeni toplayan Akon, Stadium Music adlı albümünde bu şarkıya yer verecek.Sanatçı 14 Mayıs’ta Santral İstanbul’da konser vermeyi planlıyor.

İşte Akon ve Oh Africa Klibi:

[media id=81 width=610 height=340]

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 44) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 43)
Paylaş