Araf 2’ye Amerika kapısı mı açılıyor?

Biray Dalkıran bu aralar sık sık Amerika’ya gidiyor ve oradan çeşitli fotoğraflar paylaşıyor.

Sosyal medyadaki bu paylaşımlarında özellikle “tatil” etiketini ekliyor. Ancak Biray Dalkıran’ın daha önce çektiği filmlerinden; Akasya Asıltürkmen ve Murat Yıldırım’ın başrollerinde olduğu “Araf” filminin “The Abortion” ismiyle, Fahriye Evcan ve Engin Altan Düzyatan’ın başrollerinde olduğu “Cennet” filminin ise “The Psycho Love Story” ismiyle Amerika’da dağıtıldığını biliyoruz.

Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek 3D filmi “Cehennem”i yazıp yöneterek; Türkiye’nin 3D film yapabilen ülkeler arasına girmesini sağlamıştı. Son olarak “Peri Masalı” filminin fragmanına New York Dubbing stüdyolarında İngilizce dublaj yapılarak, kendisine hediye edilmişti.

Filmleriyle pek çok ödül kazanan Biray Dalkıran; reklam, klip ve dizi yönetmenliğinde de Türkiye’nin aranan isimlerinden. Durum böyle olunca, Biray Dalkıran’ın Amerika ziyaretleri, yapımcıların dikkatini çekmiş ve başarılı yönetmenin aklını çelmek için kendisiyle görüşmeye başlamışlar. yeniyeniseyler.com’dan Mert Güner’in haberine göre, Dalkıran, bu haberleri sadece güvendiği birkaç dostuyla paylaşıyor ve kesinleşmeden hiçbir şey açıklamak istemiyormuş.

Biray Dalkıran, yılın başlarında; 10 yıl önce çektiği ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne kabul edilen ilk korku filmi olan “Araf”ın devam filmini çekeceğini açıklamıştı. Ancak dizi çalışmaları nedeniyle bu projeyi bir süre ertelemek zorunda kalmıştı. Tüm bu işaretler, “Araf 2”nin Amerika’da mı çekileceği sorularını gündeme getirdi.
Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok başarılı işe imzasını atan Biray Dalkıran’ın, başarısını Amerika’ya da taşıyacağı kesin ama yeni projeleri şimdilik merak konusu.

Paylaş