Gerginlik Azeri şarkıcıyı üzdü

Moskova’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan adına ‘Always’ adlı şarkısıyla yarışarak üçüncü olan Aysel, Türkiye ile ülkesinin son dönemde yaşadığı gerginlikler nedeniyle üzüntü duyduğunu açıkladı.

Türkler ile Azerilerin sonsuza dek kardeş millet olarak kalacağını söyleyen Azeri şarkıcı Aysel, “Son günlerde iki ülke arasındaki keyifsiz gelişmeler beni çok üzdü. Umarım her şey kısa sürede yoluna girer. Türkiye’yi çok seviyorum” dedi.

İlk albüm çalışmalarını bir ayı aşkın süredir İsveç’te Warner Music Yapım şirketi stüdyolarında sürdürdüğünü belirten Aysel, çok heyecanlı olduğunu ve şarkı seçimlerini titizlikle yapmaya çalıştığını söyledi.

Türkiye’de menajerliğini Çağrı Prodüksiyon Teoman Tanrıverdi’nin üstlendiğini ifade eden Aysel, “Albümden sonra ilk konserimi Türkiye’de vermek istiyorum. Eurovision’da düet yaptığım İranlı Arash’ın bestelediği şarkılar albümümde yer alacak. Albüm çalışmaları nedeniyle biraz daha İsveç’te bulunacağım. Konser turnem Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Ukrayna ve Avrupa ülkelerinde devam edecek” şeklinde konuştu.

Paylaş