Behzat Ç., Erdoğan’a kızıp 240’la radara girdi

Behzat Ç., Erdoğan’a kızıp 240’la radara girdi

Çankaya Belediye Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde “Tiyatro, Kadın, Şiddet” konulu söyleşiye katılan Behzat Ç.,büyük bir itirafta bulundu.

Behzat Ç. dizisinde “Behzat” karakterini canlandıran tiyatrocu Erdal Beşikçioğlu,Başbakan Tayyip Erdoğan’a kızarak 240’la radara girdiğini anlattı.

Başbakan Erdoğan’ın Devlet Tiyatroları’nın kapatılacağına dair yaptığı açıklamalara kızarak 240 kilometre yapan Erdal Beşikçioğlu olayı şöyle anlattı;

“Ordu’ya kendi vasıtam ile gitmiştim. Açıklamaları duyduktan sonra Ankara’ya doğru dönüş yoluna çıktım. Merzifon’a yaklaştığımda Polis durdurdu. Memur, ‘Behzat bey merhaba, rekor kırdınız saatte 240 kilometre süratle ilerlediğinizin farkında mısınız’ dedi. Başbakan’ın sözlerine o kadar kızmışım ki yaptığım süratin farkında değilim. Tanrı ile kul arasına nasıl kimse giremezse sanatçı ile izleyici arasına da kimse giremez. Biri çıkıp tiyatroları kapatacağız diyor. Neye göre? Bu ülkede asgari ücret kaç para? Dekor kuracaksınız, personel istihdam edeceksiniz. Birileri bunu finanse etmek zorunda.”

Behzat Ç.’ye RTÜK tarafından kesilen para cezasına da değinen tiyatrocu Erdal Beşikçioğlu şöyle konuştu:

“273 bin TL’yi öder konuşmaya devam ederiz. Dizinin üçüncü sezonunda derin devlet vurgusu olacak. Behzat Başkomiser, ortaya çıkan annesi ve Ercüment Çözer ekseninde öldürülen Türkiye Cumhuriyeti savcısının katilinin peşine düşecek. Savcının katilini bulmak için ‘her yol mübah’ anlayışıyla hareket edecek. O katil bir şekilde bulunacak.”

Polis örnek almış olabilir

Tiyatrocu Beşikçioğlu, İstanbul’da Polis memurlarının bir vatandaşı dövmesi konusunda “Polisler Behzat Ç.’yi örnek almış olabilir mi?” sorusu üzerine şunları söyledi: “Bir dizi karakterinin hayatını kaybetmesi sonrasında helvasını kavuran bir toplumda yaşıyoruz. Devletin yetki verdiği memur da bu toplumdan çıkıyor. Aynı toplumdan olduğuna göre Polis diziden etkilenmiş olabilir.”

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 12)
Paylaş