Beren Saat sigarayla savaşacak

Ünlü oyuncu Beren Saat, sigara karşıtı kampanyanın yüzü olacak.

Kansere Karşı El Ele Platformu Genel Sekreteri Yusuf Puslu, Beren Saat’in kanser ve sigara karşıtı kampanya ve organizasyonlara destek vereceğini açıkladı.

Önümüzdeki günlerde sigaraya karşı yeni bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Yusuf Puslu “ Beren Saat’i geçen bir organizasyonumuza davet ettik. Ancak yoğun çalışması sebebiyle bu kez gelemeyeceğini daha sonraki organizasyonlara katılarak destek vereceğini ifade etti.
Sigaraya karşı yeni ve etkili bir kampanya başlatacaklarını, bu kampanya da dizi oyuncusu, manken, şarkıcı gibi sanat dünyasından ünlülerden de destek isteyeceklerini kaydeden Puslu Beran Saat’in destek sözünün önemli olduğunu söyledi.

Danıştay’ın kahvehanelerde sigara yasağının kalkmasına yönelik Anayasa Mahkemesi’ne başvurması konusunu da değerlendiren Puslu, Anayasa Mahkemesi’nin sigaraya geçit vermeyeceğine inandığını söyledi. Puslu, sigara yasağı sebebiyle Avrupa’da kanser oranının azaldığının bilemsel olarak kanıtlandığının altını çizerek Türkiye’di sigara yasağının uygulanmasının bu açıdan çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Paylaş

Yorumlar

  • beren bir numarasin seni seviyorum canim benim erkek olsaydim senin ile evlenmek isterdim !!!!