Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay hakkında merak edilenler

Beşiktaşlı ünlü iş adamı Hürser Tekinoktay başkan adaylığını açıkladı.

Adaylığını açıklamasının ardından Hürser Tekinoktay’ın spor geçmişi kadar özel hayatı da merak edilmeye başlandı.

Hürser Tekinoktay kimdir? Ne iş Yapar? Evli mi? Çocuğu Var mı? İşte tüm merak edilenler…

“Beşiktaş tekrar halkın takımı olacak” sloganıyla yola çıkan Hürser Tekinoktay hakkında merak edilenler…

1960 yılında İstanbul’da doğan Hürser Tekinoktay, İlkokulu Moda İlkokulu’nda, orta ve liseyi ise Marmara Koleji Fen Bölümü’nde okudu. İtalyan Kültür Derneğinde 2 yıl İtalyanca eğitim aldı.

Spor kariyeri

1993-1994 sezonunda İtalya’nın Lazio Kulübü’nün çalışma koşullarını ve idman programlarını bizzat Roma’da bulunarak inceledi. Futbola Fenerbahçe Kulübünün alt yapısında oynayarak başladıktan sonra amatör olarak devam etti. Antrenör lisansına sahip olan Hürser Tekinoktay, 1994-95 yıllarında Türk Ekibini Amsterdam oyunlarına hazırlayarak, 1995 Amsterdam’da Türk ekibinin Teknik Sorumluluğunu üstlendi.

Nihat Kahveci’ nin Beşiktaş alt yapısına katılıp A Takımına kazandırıldığı 1 yıl içindeki sürede antrenörlüğünü yaptı. Hürser Tekinoktay ‘ın Paf takımdaki golcüsü Nihat’dı. Yasin Sülün, Yalçın Ayhan, Ali Cansun Begeçarslan gibi Türk futbolunun önemli isimlerinin hocalığını yaptı.

2000-2001 Sezonunda Beşiktaş Klubü Teknik Direktörlüğüne getirilen Nevio Scala ile birlikte çalıştı.

Çanakkale Dardanelspor kariyeri

2001-2002 sezonunda Çanakkale Dardanelspor Teknik Direktörlüğü görevine getirildi. Bir buçuk yıl boyunca çalıştırdığı Dardanelspor ile 72 resmi ve özel müsabakada 33 maçta galibiyet aldı. Ayrıca aynı dönemde Ç.Dardanelspor, Türkiye Kupasında 3 tur atlayarak ilk 16 ‘ya kaldı.

Çanakkale Dardanelspor’da görev yaptığı süre içerisinde Okan Koç, Tolga Seyhan, Gökhan Zan, Fevzi Elmas ve Hasan Kabze gibi futbolcuların yıldızlaşmasını sağladı.

İş Hayatı

Emirates ve FIFA resmi tur operatör partneri olan dünyaca ünlü seyahat acentesi World Travel Service’in (WTS) sahibi Hürser Tekinoktay, spor kariyerinin yanında iş hayatında da oldukça başarılı. İtalya’da rehberlik yaparak başladığı ve kazandığı deneyimler sonucu sahibi olduğu şirket, geçtiğimiz günlerde yaşanılan dolar krizinden sonra dünyada bir ilke imza atarak, Amerikalılara Türk Lirası ile Miami tatili satmaya başlamasıyla büyük yankı uyandırdı. Yurtiçi, yurtdışı, eğitim ve spor turları ile bilinen şirketin dünyadaki bir çok organizasyonları düzenlediği de biliniyor.

Çocuk Dostu Fiyatları ve Yurt Dışı yaz Kampı

Çocuk dostu fiyat konsepti ile dünyada bir ilki gerçekleştiren şirketin Yurt Dışı Spor Kampları hizmetleri de var.

Şirketin gençler için verdiği hizmet arasında WTS Summer Camps, adıyla yaz kampı da bulunmakta. Türkiye’de ilk kez Yurt Dışı Yaz Kampları ve Yurtdışı Yaz Okullarıyla çocuklara hizmet unutulmamış.

Tekinoktay’ın spordan gelen rekabetçi yanı şirket politikasına da yansımış.

Tekinoktay’ın şirketi tüm dünyada en iyi servis ve para iadesi garantisiyle çalışan belki de tek turizm şirketi. Şirketin özellikle hem booking.com ile hem de otellerin kendi satış fiyatlarıyla rekabet etmesi oldukça dikkat çekiyor.

Emirates’in Dubai konaklamalarının tek yetkilisi olan WTS aynı zamanda Türkiye’den Maldivlere Türkiye’den en çok turist götüren acenta olarak biliniyor.

Dünyanın en prestijli otellerinin temsilcisi olan WTS ayrıca, Resmi Partneri Emirates’in rotasındaki 55 nokta ve Dubai Stop Over ürünleriyle birlikte Dubai’ de bulunan dünyanın en büyük açık ve kapalı tema parkları olan IMG Worlds of Adventure ve Dubai Parks and Resorts için Türkiye’ de tek yetkili satış acentesi.

WTS, Dünyanın popüler turizm merkezleri olan Maldivler, Bali, Seyşeller, Mauiritus, gibi birçok tropik adanın en lüks otellerinde Balayı Çiftleriyle en iddialı deneyimlerini paylaşırken; Uzak Doğu, Latin Amerika, Küba’nın yanı sıra başta Yunanistan ve Yunan Adaları olmak üzere Avusturya, İspanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, İngiltere, İsviçre, Almanya ile birlikte tüm Avrupa, Hindistan, Japonya, Latin ve Kuzey Amerika Kıtasında bulunan yerel ofisleriyle 24 saat hizmet vermekte.

Dorchester & Kempinski & Versace & Armani, Constance, Lux Resorts Otelleri şirketin iş ortakları arasında.

Şirketin bu yıl “WTS Luxury Collection” konseptinde yeni bir proje ile dünyanın çok az sayıdaki elit otellerinde en üst düzey konfor en iyi fiyat ile sunulurken tüm misafirlerine seçkin hizmet hediyeleri de sunuyor.

Ayrıca La Liga başta olmak üzere, Premier League, Seri A, Ligue 1, Şampiyonlar Ligi, NBA ve Amerika’daki tüm spor müsabakalarıyla birlikte dünyadaki bir numaralı futbol şöleni olan El Clasico için maç bileti garantisiyle tüm spor etkinliklerine organizasyonlar düzenlemekte olan şirket, uzun yıllardır Küba Büyükelçili’ğinin İstanbul’da Fahri Konsolosluğu görevini de yürütüyor.

Yurt Dışı Üniversite Eğitimi

WTS’nin bir başka faaliyet alanı ise, WTS Education olarak verdiği Yunanistan’da üniversite eğitim hizmeti. Türkiye dışında eğitim almak isteyen gençlere ünlü filozof ve bilim insanlarının ana vatanı olan Yunanistan’da üniversite eğitimi alabilecek ve dünya standartlarında bir eğitim ile eşit şartlarda rekabet etme şansını da sağlıyor.

Atatürk Hayranı

Yaşantısıyla çok gündeme gelmek istemeyen Hürser Tekinoktay’ın evli ve bir kız çocuğu babası olduğu biliniyor.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Hürser Tekinoktay’ın vagabond007 nikiyle instagram hesabından kızıyla birlikte Atatürk’ü ziyaret ettiği resimler ile Küba içerikli paylaşımlar dikkat çekiyor.

Che dövmeli Başkan mı?

Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay, hala aktif spor yapması ve kolundaki Che Guevara dövmesiyle de konuşuldu.

Spor dünyasında Maradona ile birlikte Che dövmesi kullanan iki spor adamından biri olan Tekinoktay, Beşiktaş taraftarının bayrak, tişört ve atkılarını süsleyerek Beşiktaş Çarşı grubunu simgesi haline gelen devrimci lider Che Guevara’ya ve Küba’ya hayranlığıyla biliniyor.

Tekinoktay’ın başkan olması halinde taraftar ve başkanın ortak özelliği olan Che simgesi ilginç bir görüntü ortaya çıkartacak gibi.

Paylaş