Deniz Seki üzüntüden 16 kilo verdi!

5 aydır kokain kullanmak ve kullandırmaktan cezaevinde yatan ünlü sanatçı Deniz Seki üzüntüden ve sıkıntıdan 16 kilo verdi.

Günlerini spor yaparak geçiren şarkıcı, yakınlarına; “Ben bile bu kadar kilo vereceğimi tahmin etmezdim. Spor ve üzüntü nedeniyle zayıfladım. 8 kilo daha vereceğim” diyormuş.

Cezaevinde bol bol beste de yapan Deniz Seki eğer affedilip özgürlüğüne kavuşabilirse yeni ve düzenli bir hayata başlayacağını, o günleri iple çektiğini söylüyor.

Seki’nin avukatları şarkıcının durunu için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracaklarını açıkladılar.

Şarkıcının avukatlarından Filiz Kayalar, “Deniz Hanım’ın tutuksuz yargılanması yönündeki talebimiz yine reddedildi. Bizim için artık iç hukuk yolları bitti. Deniz Hanım gibi aynı konudan mustarip pek çok kişi için de emsal oluşturması için AİHM’ye başvuruda bulunacağız” dedi.

Seki’nin psikolojik durumunun iyi olduğunu belirten Kayalar, “Deniz Hanım, cezaevinde çok kilo verdi. Anormal derecede güzelleşti, morali de iyi. Adalete güvenini hiç kaybetmedi. Ayrıca Deniz Hanım’ın davası için hem Amerika’daki hem de Fransa’daki Sınır Tanımayan Avukatlar Derneği gözlemci olarak gelmek istiyor” diye konuştu.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 29) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 28)

Paylaş