Moda

Dior Travis Scoot ile yeni bir dönemin başladığının sinyallerini veriyor.

DIOR VE TRAVIS SCOTT BİR ARAYA GELİYOR

Kaws, Daniel Arsham ve Peter Doig gibi sanatçılar ile iş birlikleri yapan Kim Jones, şimdi ise Dior için yeni bir dönemin başladığının sinyallerini veriyor. İlkbahar 2022 erkek giyim koleksiyonu için Travis Scott ile partnerlik yapan Dior Hommes Kreatif Direktörü Kim Jones, heyecan verici tasarımlara imza atacak. “Bu beklenmedik etkinlik, Dior’un bir müzisyen ile tasarladığı ilk koleksiyon olacak,” diyerek bir açıklama yapan Dior’un, uzun bir süredir müzisyen, yapımcı, tasarımcı ve Grammy ödülü adaylığı bulunan sanatçı Scott ile süren bir ilişkisi var.

Daha önce Jordan markasının Air Dior kapsül koleksiyonu için Fransız moda evinin kampanya yüzü olan Tracis Scott, ilk defa böyle bir koleksiyonu tasarlayacak. Cactus Jack adlı kreatif kollektifi ile Nike, Dover Street Market, McDonald’s, Playstation, Epic Games ve Byredo gibi markalar ile iş birliği yapan Scott, Forbes dergisi tarafından “Amerika’nın marka fısıldayıcısı” olarak adlandırılmıştı.

Sektördeki başarıları ile lüks moda dünyasının da dikkatini çeken Scott, Saint Laurent’in İlkbahar 2019 kampanyalarında yer almış ve bu haftanın başında Bottega Veneta’nın her çeyrek yayınladığı dijital dergisinin yüzü olmuştu. Moda sektöründeki varlığını güçlendirmek isteyen Scott, geçtiğimiz sene kurduğu Cactus Jack Vakfı ile Parsons ile bir araya gelmiş ve özel bir burs ve moda programı yaratmıştı.

25 Haziran’da Paris’te sunulacak olan Scott ve Kim Jones koleksiyonu, aynı zamanda Dior’un 18 aydır ilk fiziksel defile etkinliği olacak. Dior’un sosyal medyasında ve internet sitesinde canlı yayınlanacak olan gösterim hem müzik hem de moda dünyasının ilgisini çekmeyi başardı.

Paylaş