Türkiye

Efe Bezci ve Ahmet Nur Çebi Bodrum sosyetesine ev sahipliği yaptı

Tartışılan otelin tanıtımında ünlü Demirci Ahmet Nur Çebi ile Efe Bezci İş ve sanat dünyasının önde gelen seçkin isimleriyle The Bo Viera , Aston Martin Turkey ve Panerai ev sahipliğinde 17 Eylül Cuma akşamı Mandarin Oriental Bosphorus’ta bir araya geldi.

Ahmet Nur Çebi’nin 2019 Yılında Beşiktaş Kulübü yönetimine aldığı Efe Bezci Babası Salih Bezci ve Ahmet Nur Çebi Bodrum sosyetesine ev sahipliği yaptı.

120 seçkin konuk DJ Burak Yeter performansı eşliğinde eğlenirken aynı zamanda Aston Martin Turkey, İstanbul Yeniköy Showroom’unda sergilenen ve markanın tarihinde ilk kez üretmiş olduğu SUV modeli olan “DBX”, yeni Vantage ve DBS Superleggera modellerini yakından inceleme fırsatı buldu.

Konuklar toplam 150 dönüm arazi üzerinde, 1.2 kilometrelik sahil şeridi ve toplam 310 adet villa ve rezidansı ile Bodrum’un en prestijli projesi olan The Bo Viera hakkında detaylı bilgi aldılar. İtalyan tasarımı ve İsviçre teknolojisinin mükemmel birleşimi ile hayal gücü ve yaratıcılığın sınırlarını zorlamaktan çekinmeyen Panerai saatlerinin yeni çıkan modellerini yakından görme fırsatı bulan davetliler için unutulmaz bir gece oldu.

The Bo Viera Projesi ve yankıları

Denize sıfır konumu ile dikkat çeken proje Bodrum’un Göltürkbükü Mahallesi ile Gündoğan Mahallesi sınırında yer alıyor. Toplam 154 bin metrekarelik dev bir arazide 2016 yılının Şubat ayında başlayan proje pek çok kez mahkemelik olmuş en son 2018 yılında kamu yararı olmadığı gerekçesi ile mahkeme projeyi durdurma kararı açıklamıştı.

The Bo Viera projesi hakkında beklenen yargı kararı çıktı. Proje çevrecilerin tüm itirazlarına rağmen devam edecek!

Muğla’nın tatil cenneti ilçeleri arasında yer alan Bodrum’da yoğun yapılaşma eleştirilerinin hedefi haline gelen ve mahkemelik olan The Bo Viera projesinde yargı beklenen kararı açıkladı.

Muğla 2. İdare Mahkemesi tarafından verilen karar Haziran ayında üst mahkeme tarafından bozuldu ve projenin devam etmesine karar verildi. Konu hakkında Sözcü Gazetesi’ne açıklama yapan Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, “İnşaatımızın kaçak olduğu ifade ediliyor. Bodrum Belediyesi’nden yapı ruhsatlarımızı aldık. İnşaatlarımız kanunlara uygun. İtirazlar üzerine konu yargıya taşındı, yargı da lehimize karar verdi. 4 bin ağaç dikeceğiz. Peyzaj düzenlemesinden sonra görüntü daha farklı olacaktır” diyerek projelerini savundu.

Konu hakkında açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise mücadelelerinin süreceğini belirterek “Dağlarımızı, tepelerimizi, bitki örtümüzü, denizimizi ve dolayısıyla yaşam hakkımızı katleden bu tür vahşi yapılaşmalara artık hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Bodrum sahipsiz değildir” dedi.

Efe Bezci’nin instagram’da Cumhurbaşkanı paylaşımları tepki görmüştü.

EFE BEZCİ VE KÜLLİYE SERGİ SALONUNDAKİ CUMHURBAŞKANI İLE KONUŞMASI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonunda gerçekleşen “Okullardan Yarınlara” programında iş insanlarına hitap etti. Toplantıya katılan iş insanlarından birisi de The Bo Viera Projesi’nin patronu Salih Bezci’nin oğlu BJK Yönetim kurulu üyesi Efe Bezci’ydi.

Efe Bezci, toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yakından görüştü.. Yanında TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’da vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la The Bo Viera Projesi’nin patronu Salih Bezci’yle arasında geçtiğimiz yaz şöyle bir diyalog gerçekleşmişti.

Erdoğan: Niye emsali aşan işler yaptın?
Bezci: Yaptık bir kere efendim.
Erdoğan: Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ne diyorsa git ona uygun hale getir projeni.
Bezci: Elbette efendim.

Bu diyalog sonrası Muğla’nın Bodrum ilçesinde inşaatı durdurulan 365 villa ve 80 odalı oteli içeren ‘The Bo Viera Projesi’nin imara ve yapı ruhsatına aykırı bölümleri yıkıldı. Yıkımın maliyetinin 15 Milyon TL’yi bulduğu açıklandı.

Efe Bezci’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la tam neler konuştuğunu bilmiyoruz. Ancak Bezci twitterda yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Külliye’de düzenlediği yemekte, yatırımlarımıza ilişkin çalışmalarımızı aktardım. Bu arada yeni eğitim yatırımımızla ilgili projemizi detaylandırdık” dedi

Paylaş