Futbol camiası yasta

Galatasaray’ın 2002-2008 yılları arasında başkanlığını yapan Özhan Canaydın vefat etti.

Öğlene doğru “Vefat etti” söylentisi çıkan, daha sonra hastaneden “Hayatta” açıklaması gelen Özhan Canaydın gece yarısı vefat etti.

2.5 yıl önce pankreas kanseri teşhisi konan ve geçirdiği operasyon sonrası yoğun bir tedavi programı uygulanan Canaydın’ın sağlık durumu yılbaşından bu yana kötüye gidiyordu.

Bir süredir Bursa Acıbadem Hastanesi’nde tedavi gören Özhan Canaydın için öğlene doğru hayatını kaybettiği iddiası yayıldı. Bazı televizyonlar da “Canaydın’ı kaybettik” haberini verince medya önüne çıkan Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimi Kaya Aksoy, “Özhan Canaydın’ın öldüğü yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor. Normal odada tedavisi sürüyor. Geçirdiği rahatsızlığa paralel olarak vücudunda oluşan diğer problemlerden dolayı Özhan Canaydın’ın sağlık durumu kritiktir ve ciddiyetini korumaktadır” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın resmi internet sitesinden öldüğü duyurulan Özhan Canaydın için “Son nefesine kadar yüreği G.Saray sevdasıyla çarpan, eski başkanlarımızdan, değerli spor adamı Özhan Canaydın vefat etmiştir. Merhuma tanrıdan rahmet dileriz. Başta kederli ailesi olmak üzere camiamızın başı sağolsun” denildi.

Canaydın’ın cenaze namazı Bursa Organize Sanayii Sitesi Camii’nde yarın öğlen namazından sonra kılınacak. Naaşı Mudanya’da toprağa verilecek.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 43)
Paylaş