George Clooney Venedik’te evlenecek

George Clooney ve Lübnan asıllı sevgilisi Amal Alamuddin dünya evine giriyor. Çiftin düğünü İtalya’nın kanallarıyla ünlü romantik şehri Venedik’te olacak.

Oscar ödüllü aktör George Clooney, avukat sevgilisi Amal Alamuddin ile evlenme kararı aldıklarını duyurdu. Herkesin merak ettiği ise düğünlerinin nerede olacağıydı.

Her fırsatta İtalya turuna çıkan George Clooney, düğün için de tercihini bu ülkeden yana kullandı. İtalya’nın Floransa kentinde bir ödül törenine katılan 53 yaşındaki Clooney, nişanlısı Amal Alamuddin ile birlikte kırmızı halıya çıktı.

Clooney “Hayatımın aşkıyla burada İtalya’da karşılaştım. Onunla birkaç hafta içinde Venedik’te evleneceğiz” ifadelerini kullandı.

Neden Venedik?

Sinema dünyası denince akla öncelikle Los Angeles, New York ve Londra geliyor olabilir. Tüm bu büyüleyici şehirlerden önce film yapımcılarının, yönetmenlerin büyülendiği bir başka şehir var: Venedik…

Aslında bir şehir de değil, gondollarla gezebileceğiniz, kanallarında dolaşabileceğiniz, köprülerden izleyebileceğiniz tam 118 küçük adadan oluşuyor Venedik. Her bir köşesi görmeye ve gezmeye değer. Dilerseniz yemek, içmek için yapın Venedik turu, dilerseniz de sanat, mimari yapısını görmek için. Romantizmi dünyada Venedik gibi güzel ifade edebilen az şehir vardır.

Şarabı, kendine özgü mutfağı, özel turları ve elbette her sene düzenlenen coşkulu Venedik karnavalı, Venedik’i görmeniz için geçerli bir sebep. Balayı için ya da birkaç günlük kaçamak için San Marco meydanı ve çevresinde pek çok otel ve tur seçeneği bulunuyor.

George Clooney ve Amal Alamuddin de Venedik’in büyüsüne kapılan ünlülerden. Çiftin sadece düğünlerini değil balayılarını da bu romantik şehirde yapması bekleniyor.

Şarabı, özel turları ve elbette her sene düzenlenen coşkulu Venedik Karnavalı

Paylaş