Hayat Devam Ediyor dizisindeki gerdek sahnesi herkesi ürpertti

Senaryosu ve yönetmenliği Mahsun Kırmızıgül ‘e ait olan Hayat devam ediyor dizisi ilk bölümüyle ekranlara geldi.

İlk bölümüyle Türkiye ‘yi ekranlara kilitleyen dizide öyle bir sahne vardı ki, izleyen herkes ürperdi. Fikret Kuşkan, Arif Erkin, Meltem Miroğlu, Rana Cabbar ve Şenay Gürler ‘in başrollerini paylaştığı dizide 15 yaşındaki Hayat ‘ın 70 yaşındaki Abbas’la evlendirildiği sahne herkesi derinden etkiledi.

“Küçük insanların büyük hikayesi” sloganıyla ekranlara merhaba diyen Hayat devam ediyor dizisinde, Kerem ile nikahsız birlikte olan Hayat, 70 yaşındaki ilçenin en zenginleri arasında yer alan Abbas ile evlenmek zorunda bırakılıyor.

“Benim adım hayat ve 15 yaşındayım. Kocam 70 yaşında. Üzerimdeki gelinliğim değil benim kefenimdir” diyen Hayat ‘ın hikayesinin anlatıldığı Hayat devam ediyor dizisinde küçük yaştaki çocukların evlendirilmesi, başlık parası , nikahsız evlilik gibi konular işleniyor.

Hayat Devam Ediyor’da kim kimdir?

HAYAT BAKIRCI (Meltem Miraloğlu) Çok fakir bir çömlekçi olan İsmail ve ikinci karısı Cennet’in güzelliği dillere destan; 15 yaşındaki kızı. Kalbinin saflığı, güzelliği ve temizliği yüzüne yansımış, duygusal bir genç kız. Ailesinin yoksulluğu ve sefaletinin içinde çamurdaki değerli bir elmas gibi ışıldamakta.

İSMAİL BAKIRCI (Fikret Kuşkan) Bakırcı ailesinin, gelenek ve göreneklerine bağlı, mesafeli ve disiplinli reisi. İşinin ehli bir çömlek ustası. Namuslu, dürüst, yorgun ve hüzünlü bir adam. Yıllar ilerledikçe mesleğinin getirisi oldukça azalmış. Bu nedenle ailesi ile büyük bir yoksulluk ve sefalet içinde yaşamakta. Bu durumu engelleyemediği de için kendisini hep suçluyor. Çocuk denecek yaşlarda, babası tarafından yetim kalan amcasının kızı Kudret ile kız sahipsiz kalmasın diye evlendirilmiş. ‘Aşk’ı, yıllar sonra ilçelerine gelen tapu memurunun kızı olan güzel ve iyi kalpli Cennet’te bulmuş.

İBRAHİM BAKIRCI (Arif Erkin) İsmail Bakırcı’nın 75 yaşındaki, eski çömlek ustası, ihtiyar ve inatçı babası. Sahibi olduğu kıraç ve değersiz topraklar hayatında kalmış tek bağlılık kaynağı. Geleneklerine, törelerine, görgü ve toprak kurallarına bağlı, kendi dünyasında yaşayan bir ihtiyar.

CENNET BAKIRCI (Şenay Gürler) İsmail Bakırcı’nın 40 yaşındaki, gerçekten sevip âşık olarak evlendiği ikinci karısı. Batı’dan, Foça’dan tapu memuru babası ile birlikte Doğu hayatına gelen Cennet, babasının ölümü ile aşık olduğu İsmail’le evlenmiş. Hayattaki tek akrabası olan babası da ölünce, kimsesiz kalmış, kendisini seven ve ilgisini esirgemeyen İsmail’e adeta sığınmış. İyi huylu, munis, haddini bilen ve her zaman gözleri buğulu bir kadın olan Cennet, çocuklarına da bu özelliklerini aşılamış.

[media id=253 width=610 height=340]

Paylaş

Yorumlar

  • ya ben böyle müthiş bir diziye daha rastlamadım oyunculuk süper ötesi kelime bulamıyorum mahsun kırmızıgül ü tebrik ediyorum

  • mahsun yaptı yine yapacağını, milyonları ekrana kilitleyip, herkesi yine salya sümük bıraktı.Bu adamda hiç insaf yok daha ilk bölümde TV nin karşısından ayrılamadım, reklamları bile seyrettim.Ellerine yüreğine sağlık Mahsun bey ve dizi ekibi...........