Hazal Kaya Ay Büyürken Uyuyamam filmini anlattı

Güzel oyuncu Hazal Kaya rol aldığı Ay Büyürken Uyuyamam filmini anlattı.

Ayça Bingöl, Selin Şekerci ve Fırat Çelik ile başrolleri paylaşan Hazal Kaya, yeni vizyona giren filmi anlattı. Ayvalık, Cunda ve Çeşme’de yaklaşık 1 ayda çekilen Ay Büyürken Uyuyamam filmi hakında ” Şiddetin her türlüsünü gösteren bir film oldu. Sadece fiziksel değil, psikolojik şiddeti de içeriyor. Kadına şiddetin arttığı bir dönemde yaşıyoruz, o yüzden bu filmin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Aslında filmde çok fazla konu var; toplumda kadın olmak, kadının cinselliği nasıl yaşadığı gibi… Ahlâk anlayışı, mahalle baskısı konularına da parmak basıyor. ” şeklinde konuştu.

Usta yönetmen Şerif Gören’in imzasını taşıyan Ay Büyürken Uyuyamam filminde Hülya isimli üniversiteyi yeni kazanmış bir kızı canlandırdığını söyleyen Hazal Kaya, Hülya ‘nın ailede ayakları yere basan tek bireyi olduğunu vurguluyor.

Ayça Bingöl’ün canlandırdığı Melek’in iki kızından biri olan Hülya otellerde dans ederek para kazanıyor. “Ben üniversiteye giderim, kendi paramı kendim kazanırım” diyen Hülya zarar görmekten korktuğu için de etrafındakilerle ilişki kurmaktan çekiniyor.

Hazal Kaya usta yönetmen Şerif Gönen ile çalışmaktan duyduğu memnuniyeti “Benim için ilk andan itibaren heyecan vericiydi. Çekimler de çok keyifli geçti. Şerif Hoca çok sakindi, setteki bütün kontrol ondaydı, o yüzden çok rahattık.” şeklinde tanımlıyor.

Güzel oyuncu Hazal Kaya filmde Ayça Bingöl ‘ün kızını canlandırmasıyla ilgili olarak ise “Onun kızını oynamak çok eğlenceliydi. Ayça Bingöl, Türkiye’nin en saygın oyuncularından biri. Gerçek hayatta anne olmamasına rağmen sette anne gibiydi. Beni gerçekten o doğup büyütmüş gibi davranıyordu.” diyor.

Ay Büyürken Uyuyamam Fragmanı;

[media id=250 width=610 height=340]

Paylaş