Hıncal Uluç’un Defne Joy Foster için yazdığı yazı ortalığı karıştırdı

Hıncal Uluç’un Defne Joy Foster için yazdığı yazı ortalığı karıştırdı

Defne Joy Foster ‘ın ölümünün ardından yazılan yazılar ve  çıkan haberler bitmiyor. Defne Joy Foster ‘ın ölümü ile yasa boğulan ailesi , yakınları ve sevenleri bir yana köşe yazarları Foster ‘ın ölümü ve ölüm nedeni ile ilgili görüşlerini de açıkca ifade ediyorlar. Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç da bu günkü yazısında Defne Joy Foster ‘ın ölümü ile ilgili görüşlerini ifade etti.

Düşüncelerini net bir şekilde ifade eden Hıncal Uluç ‘a bazı sanatçılardan da olumsuz yönde tepkiler geliyor. Sanatçıların birçoğu Hıncal Uluç ‘un Defne Joy Foster ile ilgili yazısını “çok sert” olarak nitelendirdi.

İşte Hıncal Uluç ‘un Sabah Gazetesi ‘ndeki köşesinde Defne Joy Foster için yazdığı yazı:

Perşembe sabahı, evde kahvemi içip gazetemi okurken, Fatoş geldi. Evdeki yardımcım..
“Hıncal Bey haberiniz var mı, Defne Joy ölmüş.. Evinde ölü bulmuşlar” dedi..
Defne Joy’la tanışmayız. Televizyon izleyen biri olmadığım için, sokakta yanımdan geçse tanımam.. Ama hele son zamanlardaki ününü hemen her gün gazetelerin magazin sayfalarında okuyorum. Acun’un, her programı olay olan, bence günümüzün 1 nolu yapımcısı Acun’un son yarışması “Yok Böyle Dans”ın yıldızlarından.. Yarışmayı kazanacağını kimse tahmin etmiyor, ama kimse de elenmesini istemiyor. Öyle sempatik, öyle hayat doluymuş..
Hatta Sevgili Yüksel (Aytuğ) “Acun bu kız elenirse onu sunucu yap, kaybetme” diye öğüt de veriyordu geçen hafta, Yakın Kumanda’da..

İşte ölen, o daha iki gece evvel seyircilerini coşturan hayat dolu kız..
Hemen TV’ye davrandım.. Haberleri izliyorum.. Ekranın başında donup kaldığımı hatırlıyorum..
Arka arkaya şoklar..
Defne Joy’un ölü bulunduğu yer kendi evi değil. Bir bekar erkeğin evi..
Bekar erkek, benim küçük kuzenim, Sanem’in kardeşi Kerem..
Beni donduran, Defne’nin ölü bulunduğu evin önünde canlı yayın yapan NTV habercisinin sözlerinden biri oldu.

“Defne Joy Foster’in kocası İlker Yasin Solmaz, az önce buraya geldi. Çok üzgün görünüyordu..”
İşte o an, orda kalakaldım.
O çarşamba sabahı, dünyada yerinde olmayı istemeyeceğim bir tek kişi vardı.. İlker Yasin Solmaz..
Düşünebiliyor musunuz?..
Sabaha karşı telefonunuz çalıyor ve haber veriyorlar.
“Eşiniz öldü. Gelin cenazeyi alın..”
“Nerde, nasıl, ne zaman?..”
“Sabaha karşı bir bekar evinde ölü bulundu. Polis soruşturuyor..”
Ne hale gelirsiniz?.. Ne düşünürsüz?..
Ne olursunuz?..

Dün sabah gazeteme baktım..
Tonla haber, tonla yazı.. Defne üzerine.. Ölen Defne’nin dramı üzerine..
Ama asıl ölü, hem de “Yaşayan Ölü” İlker Yasin Solmaz’la ilgili tek satır yok.. Asıl trajediyi yaşayan adamın adı geçmiyor nerdeyse, haberler ve yorumlarda..
İnsanlık ölmüş sanki..
Defne öldü.. Onun için her şey bitti..
Ama bu genç adam yaşayacak.. 18 aylık bebeği ile yaşayacak..
Yarın o bebek aklını başına toplayacak yaşa geldiğinde “Baba bana annemi anlat” diyecek?..
Ne anlatacak İlker Yasin?.
Gencecik, hayat dolu karısı, 18 aylık bebeğinin annesi beklenmedik şekilde ölmüş.. Ona mı ağlayacak İlker Yasin.. Yoksa bir bekar evinde, sabaha karşı kanında tonla alkolle ölü bulunmuş, ona mı çıldıracak?..
Empati, mempati.. Hadi kendinizi İlker Yasin’in yerine koyun dostlarım..

“Acun yarışmayı durdursun.. Kupayı da Defne’nin 18 aylık bebeğine versin” diye hamasi bir tavsiyede bulunan Sevgili Yüksel’e sorum var..
Defne senin eşin olsaydı, dikkat et, sadece “Olsaydı” diyorum.. O “Mesela” yı okurken bile ne hale geldiğini tahmin ettiğim için.. “Defne senin karın olsaydı, gene bu yazıyı yazar mıydın..”
Kerem’in adını duyunca, Gökmen Özdemir’i aradım, Vatan’dan.. Arkadaşı..
“Sor bakalım kerataya, evli barklı ve çocuklu kadını niye götürmüş evine” dedim. “Sordum bile ağbi” dedi, Gökmen.. “Vallahi daha o gece tanıştık. İkimizin de kafası iyiydi. Gittik işte” demiş, Kerem..
Defne’yi nerdeyse “Azize” ilan eden Ayşe kardeşim..
İşte anlatmak istediğim bu..
Bizim zamanımızda Aşka düşülürdü.. Falling in love..
Daha tanıştığın gece, eve, yatağa koşmanın adı da love.. Ama onun fiili başka.. Aşk Yapmak.. Making love..

Benim aşka düşmeye saygım var.. Ama aşk yapmaya yok..
İnsan evliyken de âşık olabilir. Evli birine de âşık olabilir.. Gönül ferman dinlemez, demiş eskiler.. Durup dururken dememişler.. Yüzlerce yıllık deneyim..
Gönül ferman dinlemez tamam ama, 18 aylık bebeği olan evli genç kadın da, daha o gece tanıştığı erkeğin evine koşmaz..
Bunu bana kimse kabul ettiremez. Ben mahalle baskısından da korkmam. Kafamı kesseler düşündüğümü söylerim..
Defne boşanma kararı almış mı?. Mahkemeye baş vurmuş mu?. Evini ayırmış mı?. Ayrı mı yaşıyor eşinden, bebeğinden..
Bilmiyorum.. O konuda satır okumadım, ne öncesinde magazin sayfalarında. Ne de ölümü sonrası haberlerde ve yorumlarda..
Yani..

Ortada çok açık, çok seçik bir “İhanet” var.. Hem de aşk aldatması bile değil. Bir gecelik macera/ One night stand için, aldatılan bir koca ve unutulan bir bebek..
Ölmüş.. Allah rahmet eylesin..
Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..
Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne “Rol model” diye koymaya kalkmasın..
Defne Joy Foster’in ölüm sebebi bilinmiyor..
Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı kullanılması mı?. Uyuşturucu mu?. 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış.. Öğreneceğiz.
Ama benim görüşüm değişmeyecek.
Defne’nin ölümü tipik bir “Su testisi, su yolunda kırıldı” olayıdır!..

Paylaş

Yorumlar

  • kesinlikle haklı.Ayrıca kızı yolda görseler yüzüne bakmazlar bi anda hayran kitlesi arttı bu ne yaa kel ölünce sırma saçlı oldu..baydılar yeter..

  • Süper Süper Süper!!! Herkes ölünün arkasından konnuşulmaz BAGNAZLIĞINI bıraksın. Pof pof olayını da! Çogu insanın içinden geçwnleri söyledin bence, onlar gerçekleri söyleyip kendilerini günaha sokmaz, szin yazınızı kimseye belli etmeden beğenirler. Aşikar bir beğeni beklememek gerekir. Çünkü; günah ölünün arkasından günah işlemeliler mantığı.Hıncal Uluç tebrikler.

  • Haberi duyduğumda çok üzülmüştüm ama detaylarını öğrendiğimde şok oldum.Hıncal Uluç'un ağzına sağlık çok güzel yazmış...Düşüncelerimizi kaleme döken tek insan ağzına sağlık Hıncal Uluç....

  • Adamın kuzeni kızın ölümüne neden olmuş, evki kadını evine almış. O KERETA oluyor, kadınsa ahlaksız. Hıncal Uluç öldüünde arkandan kaç kişi ağlayacak merak ediyorum.

  • insanların özel hayatları ne Hıncal Uluç'u nede bizleri ilgilendirir.kim biliyor işin gerçeğini ki bu şekilde yargılanıyor ölmüş bir genç kadın.şu an hayatta olsa güzel cevapları olurdu tüm bunlara karşı.en azından kendini savunacak bir açıklaması.gıybet yapıp arkasından konuşup hüküm vermek yerine bir fatiha okuyunda bir işe yarasın.günümüzde kim yada kimin ailesindekiler mükemmel ki..bu yorumları yapanlar ve Defne'nin ailesini kışkırtmaya çalışarak polemik yaratanlar durun..düşünün..ve utanın..

  • Hıncal Uluç u sevmem ama ondan beklemeyecegim kadar olaya durustce yaklasmasini taktir ediyorum. Ölen e Allah rahmet eylesin ama yazida bahsettigi gibi geridekilerinin hayat boyu tasiyacagi bir damgalari var Allah sabir versin

  • Arkadaşlar lütfen elinizi vijdanınıza koyarak konuşun hepiniz hıncal uluça yükleniyorsunuz ama neolur doğru söyleyin HAKSIZ MI defne ye allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum..Ama kocasının yerinde olmayı kim ister defneyle aramızda duygusall yakınlaşma oldu die çok iyi bişeymiş gibi anlatan kerem altan..Arkadaşlar lütfen defne öldü die vicdan yapmayın ve gerçekçi olun bu kadın eğer o gece ölmeseydi ve magazine yakalansaydı o evde toplumumuzun kabul etmediği gerçek o evde evli barklı kadının ne işi vardı olucaktı..Şimdi öldü die kimsenin kahramanı olmasın..

  • sizin kadar gaddar bir kişiyi hayatımda görmedim.peki sizin hayatınız nasıl çok namus dolu değilmi.onun bir çocuğu var büyüyünce mutlaka bu yazılar eline geçecektir biraz insafa gelin katı kalpliliği bırakın çocuğu düşünerek yorum yapın bir zahmet.hiç kimsenin özel hayatı sizi alakadar etmez.peki o gece olanları sen biliyormusun bilmiyorsun.tabi sizin bu kadar seveniniz olmadğığından dolayı nereden düşüneceksiniz yorum yaparken.yazıklar olsun diyorum bu yazıyı çıkartanada.defnenin hakkında yorum yapan kişiler sizde çok namuslusunuz değilmi.insanların neler çektiğini siz nereden bilibilirsiniz.yazık türk insanına yakışmayacak bir şekilde yorum yapanlara.rica ediyorum hiç değilse oğlu için yaptığınız yorumlar için özür dileyin.

  • adli tıptan gelen otopsi ön raporuna göre kanında uyuşturucu falan çıkmamış çok sayın hıncal uluç bey ve onun çokkkk sevgili hayranları o kadının hakkında herşey bi yana bir ölünün arkasından bu şekilde konuşmak adamlık değil kimin nasıl öleceği belli olmaz ama kim kimin arkasından neyi kınayarak kötü düşünüyorsa dilerim allahtan onların sonu o kadar kötü olur ki yazmayı bırak kimse utancından knşmasın bile o adamın yerine kendinizi koyamazsınız öyle bi imkanınız yok ama ona böyle şeyler yazarakta kötü andırmaktan başka bi halt yapamazsınız gerçi sizin amacınızda bu ya neyse o kadının allah mekanını cennet etsin arkasında kalan oğlunada her ne kadar sizler sayesinde annesini kötü tanıtılacağına inat hep iyi bilir inş... mekanın cennet olsun kardeşimm...