Gündem

Hülya Avşar’ın “Simit yencek” sözleri tartışma yarattı

Hülya Avşar’ın, “Mutlaka bu tür günleri ve bu zamanları öngörüp, biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. ‘Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz?’ falan diyorlar. Gerekirse yencek ama bu günleri de kolay atlatacağız” sözleri sosyal medyada tepki çekti

Hülya Avşar’ın o sözleri tartışma yarattı
Şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar’a (58) dün, “Ekonominin sanatçılara nasıl yansıması oluyor?” şeklinde bir soru yöneltildi. Avşar’ın Türkiye’nin ekonomik gidişatıyla ilgili yaptığı yorum sosyal medyada gündem oldu.

“AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATMALIYIZ”
Hülya Avşar, konuyla ilgili, “Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Benim bildiğim bir tek şey var. Türkiye’de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysan, mutlaka bu tür günleri, bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. ‘Yok cok öyle demeyelim bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz?’ falan diyorlar. Gerekirse YENCEK ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi, insanlar olarak bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse kusura bakmasın. Yalakadan sanatçı olmaz.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hülya Avşar sözleri yeniden gündemde: “Hülya Avşar kim efendi, kim Hülya Avşar?  Sanatçı mı? sanatçılığı tartışılır, kimse kusura bakmasın. Yalakadan sanatçı olmaz.”

 

Hülya Avşar’ın bu sözleri sosyal medyada eleştiri topladı. İşte o tepkilerden birkaçı;

* Sayın Hülya Avşar; lüks hayatınızla sizleri izliyoruz. Ünlü restoranlarda yemek yiyip, gariban halka, ‘Gerekirse simit yeriz’ demek kolay. Tok açın halinden ne anlar ki? Millet artık sabahları simit bile yemiyor boşuna para harcamamak için. Size hava hoş. Sizin tuzunuz kuru…

* Gerekirse simit yenilecekmiş. Simit 3,5 lira. Bireysel halledecekmiş insanlar sorunlarını… Geçtim gıdayı; ilaç fiyatlarından, milyonlarca işsizden, doğalgaz, elektrik faturalarından haberin var mı Hülya Avşar? Dalga mı geçiyorsun açlıkla, yoksullukla?

* Hülya Avşar, simidi 50 kuruş, bizi de martı zannediyor olmalı…

* Gerekirse simit yiyecekmişiz… Simit ile ekmeğin fiyatı aynı, Hülya Avşar’a duyurulur.

* Hülya Avşar bile çıkıp, ekonomi konuşuyorsa vay halimize!

Paylaş