Hülya Koçyiğit Beşiktaş Dergisi ‘nde

Beşiktaşlı ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit Beşiktaş Dergisi Nisan sayında…

Koyu bir taraftar olarak bilinen Hülya Koçyiğit aynı zamanda BJK Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti Üyesi.

Henüz 7-8 yaşlarındayken Beşiktaş takımını tutmaya başlayan, ileriki yıllarda ne ailesinin ne de Fenerbahçeli futbolcu eşinin vazgeçiremediği Hülya Koçyiğit’in, Beşiktaş Dergisi ‘ne yaptığı söyleşiden bazı kesitler:

“Selim (Soydan) futbol oynarken Beşiktaş’a yenildiklerinde eve zor geliyordu; ‘Zaten yenildik. Şimdi evde de bunun lafını işiteceğiz’ diyerek.”

“Kongre üyeliği kartımı her zaman iftiharla gösteriyorum insanlara ‘Ama biliyor musunuz, ben kongre üyesiyim’ diyerek.”

“BJK Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti’nde yer almam için teklif gelince hiç düşünmeden, seve seve kabul ettim. Elazığ’daki depremden sonra orada bir Beşiktaş Okulu yapacağımıza söz verdik ve bunu gerçekleştirdik.”

“Anadolu’daki insanın her şeye ihtiyacı var. ‘Kadın’ diyerek yola çıktığımız için kadın sağlığı bizim için çok önemli. Ben açıkçası bu konuda hizmet veren bir merkez yapılmasını çok isterim.”

“Kadın spora dahil olduğu zaman her şeyden önce insan olduğu kabul görüyor. Çünkü nasıl ki bir erkek spor müsabakası izlerken keyif alıyorsa, aynı şeyi kadın da yaşıyor. Hiçbir fark yok.”

“Maç izlerken bağırıyorum, kendimi kaybediyorum. Sanki sahada koşan futbolcular değil de benmişim gibi hissediyorum. Gol olduğu zaman ayaklara fırlıyorum.”

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 12) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 18)
Paylaş