Yeni İffet Fahriye Evcen oldu

İffet Filmi dizi oluyor. Film ve kitapların tv ekranlarında dizi olarak uyarlanması moda haline geldi.

Şimdide 1982 yılında Müjde Ar’ın oynadığı ve tecavüz sahnesiyle yıllarca konuşulan İffet filmi dizi oluyor.

Yeni İffet ise Fahriye Evcen… Dizinin yapımcısı Faruk Turgut İffet karakteri için ilk olarak Fahriye Evcen ‘e daha sonra da Naz Elmas ‘a teklif götürmüştü. Fahriye Evcen tecavüz sahnesi ile ilgili tereddütleri olduğu için İffet karakterine sıcak bakmadı. Yapımcı Naz Elmas ile tam anlaşmak üzereyken vazgeçti. Yavuz Turgut Naz Elmas ‘tan vazgeçme sebebini şöyle açıkladı: “Naz Elmas’tan mahalle kızı olmazdı. Türk tipi değil, daha Avrupai bir havası var. Yani rol için görüntüsü çok modern kaldı. Ama Özcan Deniz’in filmindeki performansını gördükten sonra Naz’la da bir romantik komedi dizisi çekmeye karar verdim.”

Naz Elmas ‘ı Avrupai bulduklarını söyleyen Yavuz Turgut, İffet rolü için Fahriye Evcen ‘i sonunda ikna etmeyi başardı.

Yavuz turgut İffet rolü için Fahriye Evcen ‘in daha uygun olduğunu, tam türk tipi olduğu için istedikleri ‘mahalle kızı’ görüntüsünü elde edebilecekleri söyledi.

Tecavüz sahnesi için ise Turgut, “Zaten o meşhur tecavüz sahnesini de yeni RTÜK yasalarına göre çekeceğiz. İstesek de öyle bir sahne çekemeyiz. Ayrıca da koca senaryoda bir tek bu sahnenin gündeme gelmesini de çok doğru bulmuyorum” dedi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 12)
Paylaş

Yorumlar