Kemal Sunal mezarı başında anıldı

Türk Sineması’nın efsane ismi Kemal Sunal mezarı başında anıldı. Kemal Sunal’ın ölümünün 12’inci yılında ailesi ve yakınlarının katılımıyla yapılan törene fazla katılımın olmaması dikkat ekti.

Sunal’ın annesi Saime Sunal, eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal’ın hazır bulunduğu anma törenine sanat çevresinden pek katılım olmaması hayal kırıklığı yarattı. Duanın ardından gelenlere irmik helvası dağıtan aile, daha sonra habercilerin sorularını yanıtladı.

Gül Sunal, “12 sene onsuz çok zor geçti ama çok şükür o 12 senede Kemal’in istediği, hayal ettiği şeyleri yerine getirebildik. Ezo’nun ve Ali’nin okulları bitti. Belgeselini hazırladık, kitabını yayınladık, sergilerini yapmaya devam ediyoruz. O hep içimizde, bizimle beraber” derken, oğlu Ali Sunal şunları söyledi: “Babam ölüm yıldönümünde Twitter’da en çok konuşulan konulardan biri oldu. Bizim bile aklımıza gelmeyen o kadar değerli şeyler paylaşıldı ki, duygulandık. O mesajlar sayesinde kendimi daha güçlü hissediyorum. Babamın yokluğuna hiç alışamadım, onu hâlâ çok özlüyorum.” dedi.

Hayranları Kemal Sunal’ı unutmadı

Hayranlarının unutmadığı Kemal Sunal Twitter’da en çok konuşulan konu oldu. Sunal’ın replikleri Trend Topic Türkiye listesinde ilk sırada yer aldı.

Paylaş