Sanat camiası Kral Tv Müzik ödül törenindeydi

Sanat camiası Kral Tv Müzik ödül törenindeydi

Haliç Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Kral Tv Müzik ödül töreninde adeta ünlü yağmuru yaşandı. Sanat camiasının biaraya geldiği ödül törenine Tarkan damgasını vururken, Sezen Aksu, Sertap Erner, Levent Yüksel ve Aşkın Nur Yengi izleyicilere muhteşem bir müzik ziyafeti çekti.

Tarkan, gecede; En iyi şarkı (Sevdanın Son Vuruşu), Radyolarda en çok çalınan şarkıcı, En iyi albüm (Adımı Kalbine Yaz), En iyi beste(Sevdanın Son Vuruşu), En iyi klip (Öp / Nadir Bekar) ve En iyi şarkı sözü (Sevdanın Son Vuruşu / Aysel Gürel), En iyi erkek sanatçı ödüllerine layık görüldü.

Son ödüle kadar ortada görünmeyen Tarkan, en iyi erkek sanatçı ödülü için adı okununca sahneye çıkarak ödülünü aldı.  Daha sonra Sezen Aksu ile birlikte sahne alan Tarkan birbirinden güzel şarkılar seslendirdi.

Gecede Kral TV Onur Ödülü’ne layık görülen İbrahim Tatlıses ‘in Almanya ‘dan canlı yayına bağlanması beklenirken, Tatlıses bağlanamadı.

Kral TV Onur Ödülü’ne layık görülen diğer isim ise Orhan Gencebay oldu. Gecede merhum Aysel Gürel ‘in ödülünü almak için sahneye çıkan Müjde Ar, annesinin adına ödülü alırken Tamer Karadağlı ‘yı dudağından öptü.

Gecede dikkat çeken diğer bir isim ise Sinan Akçıl oldu. Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı ödülünü alan Ziynet Sali, ödülünü aldıktan sonra sahneye Sinan Akçıl ‘ı da davet ederek ödülünü paylaşmak istedi. Sinan Akçıl sahneye çıktığında, Tarkan ‘a bu ödülü onlara bıraktığı için teşekkür etti. Sinan Akçıl yaptığı espiri ile salonu kahkahalara boğdu.

İşte Kral Tv Müzik ödül töreninin en iyileri;

En İyi Çıkış Yapan Sanatçı: Berkay, En iyi film Müziği: Çok Filim Hareketler Bunlar, En İyi Özgün Dizi Müziği: Öyle Bir Geçer Zaman ki, İnternet üzerinden yasal olarak en çok dinlenen ve indirilen şarkı: Mustafa Ceceli – Dön, En iyi Düet Mustafa Ceceli – Elvan Günaydın / Eksik, Kral FM Türk Sanat Müziği Özel Ödülü: Nev, Kral FM Türk Halk Müziği Ödülü: Kubat, En İyi Aranjör: Ozan Çolakoğlu- Sevdanın Son Vuruşu, En İyi Proje Ödülü: Ozan Doğulu – 130 BPM, Radyolarda En Çok Çalınan Şarkı: Ziynet Sali – Rüya, En İyi Grup: Gripin, En İyi Kadın Sanatçı: Sertab Erener.

[media id=219 width=610 height=340]

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 12)
Paylaş