Levent Üzümcü isyan etti

Gezi Parkı olaylarında direnişçilere verdiği destek ile dikkatleri çeken Levent Üzümcü, ağır eleştirilerin odak noktası oldu.

Geçtiğimiz günlerde attığı “Aranda 1600 yıl fark olan adamla aynı zaman diliminde yaşamanın zorluğuna ilaç olur mu demokrasi?” tweet’i ile “Levent Üzümcü peygambere hakaret etti.” eleştirilerine maruz kalan ünlü oyuncu isyan etti.

Attığı tweet’in başka taraflara çekildiğini belirten Üzümcü, Twitter sayfasından bir açıklama yaptı.

Üzümcü yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Israrla cadı avı yapmaya çalışıyorsunuz. Küfür kıyamet itibarsızlaştırma çabası ve tehditle. Demediğimi demişim gibi anlıyorsunuz.Yazdıklarım üzerinden de mazlum olma çabanız boşa. İstediğiniz kadar yırtının oradan bir şey çıkmaz. Kimsenin inancını hedef almadığımı ya da birini kast etmediğimi tarafsız okuyan herkes anlar işiniz gücünüz hedef yaratmak. Aklımın ucundan geçmeyen şeyleri demişim gibi bir hava yaratarak cadı avı yapmak. Demedim dememe gerek yok o kadar açık ki herhangi birini hedef almadığım böyle deşarj olmak istemişsiniz lütfen yazılanlara bir kez daha bakın daha da diyecek sözüm yok. Bu güne kadar yüzlerce kez yazmışım. Hiç kimsenin inancına asla saldırmadım.”

Paylaş