Manga Eurovision finalinde

Eurovision Şarkı Yarışması’nda 17. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan ve harika bir performans sergileyen Manga, “We Could Be The Same” adlı parçasıyla finale yükseldi.

Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nın 2. yarı finalinde sahne performansı ile dikkat çeken Manga aynı zamanda, yarışmadaki tek rock grubu.

Türk geleneksel müziği ile modern ve Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle çok başarılı bir performans sergileyen Manga, salonda bulunan 16 bin kişiden büyük alkış topladı.

Sahnede robot olarak insana dönen Natalie Marrable’ın, lazer ışıklarıyla donanmış 70 kiloluk kostümü, büyük ilgiyle izlendi.

MTV Müzik kanalında kullanılan büyük şovlara özgü görüntü, sahne ve estetik anlayışı Eurovision prodüktörleri tarafından Manga’nın performansında kullanıldı.

Manga’nın vokalisti Ferman Akgül, en çok zarfların açıldığında heyecanlandığını belirterek, “Ben kendi adıma o kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim. Ama, güzel bir an yaşadık. Çok mutluyum” dedi.

Gitarist Yağmur Sarıgül paniğe kapılmadığını söylerken “Kendi kendime niye heyecanlanmadığımı merak ettim. Zarfların açılışında hafif bir heyecan hissettim. Ama bayrağımız üçüncü olarak çıkınca ‘tamam devam ediyoruz’ diye de sevindim” diye konuştu.

Bas Gitarist Cem Bahtiyar ise “Sahneye çıkmaya 15 saniye kala kulaklığımın kablosunun çıkması nedeniyle neredeyse bayılacaktım” diye konuştu.

Bahtiyar bunun Eurovision gibi bir yarışmada sanatçının başına gelebilecek en kötü olay olduğunu vurgularken, “Gerçekten kötü oldum. Sahnede hiçbir heyecan yaşamadım ancak zarfların açılmasını beklerken tırnak ısırtıcı anlar yaşadım” diyen Bahtiyar, çok mutlu olduğunu da dile getirdi.

DJ Efe ise “Aldığımız zafer nedeniyle halen kendime gelemedim” diye konuşurken, “Green Room” da beklerken heyecanlandığını ancak Türkiye’nin üçüncü olarak finale yükseldiğini duyduğunda çok sevindiğini belirtti.

Baterist Özgür Öney de  grubun açıklamalarına katıldığını söyledi.

İşte Manga’nın büyük alkış alan performansı:

[media id=88 width=610 height=340]

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 21)
Paylaş

Yorumlar