‘Mar’ filminin çekimleri tamamlandı

Selçuk Üniversitesi’nin destekleriyle çekimleri Konya ve Karaman’da yapılan uzun metrajlı ‘Mar’ isimli film tamamlandı.

Yönetmenliğini Caner Erzincan’ın üstlendiği filmin başrollerinde Begüm Kütük, Volga Sorgu, Güray Kip, Yılmaz Şerif ve Mahmut Gökgöz gibi son dönemlerin ilgi çeken dizilerde rol alan oyuncuları yer aldı. Çekimlerin ardından film ekibi final sahnesi için İstanbul’a taşındı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, yönetmen Erzincan’a çok güvendiklerini belirterek, filmden ulusal ve uluslararası arenada ödül bekledikleri söyledi.

İki kardeş ve babalarının yaşam mücadelesi içinde kaygıları, arayışları ve gelecek planlarını konu edinen filmin çekimlerinde 40 kişilik ekip görev aldı. 19 Temmuz’da başlayan Çumra, İçeri Çumra ve Karaman’da gerçekleştirilen çekimler yaklaşık 6 hafta sürdü. Konya ve Karaman’da tamamlanan çekimlerin ardından İstanbul’a taşınan film ekibi, 1 hafta içinde çekilecek final sahnesinin ardından, filmin kurgusuna başlayacak. Kurgu ve montaj işlemlerinin ise 15–20 gün sürmesi planlanıyor.

Yönetmen Caner Erzincan, Selçuk Üniversitesi ve sponsorların desteğiyle çekilen filmin, aynı zamanda üniversitenin Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü’nden de altyapı desteği aldığını yineledi. Filmin yapımcılığını ‘Yeniden Film’in üstlendiğini belirten Erzincan, “Önümüzdeki yıl Cannes, Berlin, Altın Portakal, Altın Koza Film Festivalleri başta olmak üzere ulusal ve uluslar arası birçok prestijli festivallerde yarışmak istiyoruz. İnsanın içine işleyen duygusal bir hikâyenin anlatıldığı film ile hayalimi gerçekleştirdiğimi söyleyebilirim. Oldukça iddialı olduğumuz projede gerek Konya gerekse Karaman’da bizlere her türlü desteği veren Selçuk Üniversitesi başta olmak üzere tüm sponsor firmalara, belediye başkanlarına ve yöre halkına teşekkür ederiz.” dedi.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu genç yönetmen Caner Erzincan’ın bilgi birikimi ve yeteneğine çok güvendiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan ise, “Oldukça başarılı ve iddialı olan yapımın ulusal ve uluslar arası yarışmalarda şehrimize ve ülkemize ödül getirmesini bekliyoruz. Bu konuda Erzincan’a güvenimiz tam. Onun yakalayacağı başarı ardından gelen diğer öğrencilerimize de örnek teşkil edecektir. Bunun yanı sıra filmin galasının Konya’da yapılması gündemde. Bu da hem şehrimize hem de üniversitemize çok farklı bir heyecan getirecektir. ” diye konuştu.

Paylaş