Meghan Markle bebek düşürdüğünü açıkladı

Meghan Markle acı bir tecrübesini samimi bir şekilde paylaştı.

Markle, ikinci çocuğuna hamile olduğunu ancak düşük sonucu kaybettiğini açıkladı.

Markle, “Her şeyin diğer sıradan günlerde olduğu gibi bir Temmuz sabahıydı. Kahvaltı yaptık, köpekleri besledim, vitaminlerimi aldım, kayıp çorabı buldum, masanın altına yuvarlanan kalemi aldım. Oğlumu beşiğinden almadan önce saçlarımı topladım” dedi.

Archie’nin bezini değiştirdiği sırada şiddetli bir ağrı hissettiğini anlatan Markle, “Oğlum kucağımdayken yere düştüm. İkimizi de sakinleştirmek için ninni söylemeye başladım. İçimden bir ses bir şeylerin yolunda olmadığını söylüyordu. Biliyordum, ilk çocuğuma sarılırken, ikincisini kaybediyordum” ifadelerini kullandı.

Markle “Paylaştığımız Kayıplar” başlıklı yazısında dünya üzerinde her gün milyonlarca kadının yaşadığı, buna rağmen hala bir tabu olarak görülen hamilelik kayıpları konusunu gündeme taşıdığı için büyük bir yankı uyandırdı.

Markle’ın bu itiraflarının birçok kadını, kendi deneyimlerini anlatma ve yaşadıkları acıları paylaşma konusunda cesaretlendireceği belirtildi.

Markle ‘ın bu paylaşımı, kadınlara yönelik olarak faaliyet gösteren birçok sosyal yardım ve sivil toplum kuruluşu tarafından övgüyle karşılandı.

Paylaş