Metin Şentürk’den sürat rekoru (Video)

Görme engelli şarkıcı Metin Şentürk, 289 kilometre ile görme engelliler hız rekorunu kırdı.

Şarkıcı Metin Şentürk, bir haftadır Şanlıurfa GAP Havaalanı’nda hız rekoru denemeleri yapıyordu.

6 aydır hazırlıklarını sürdüren ve yaklaşık bir haftadır GAP Havaalanı’nda test sürüşleri yapan görme engelli şarkıcı Metin Şentürk, bugün saat 11.00’de, Guinness rekorlar kitabından gelen 3 gözlemci nezaretinde rekor için direksiyon başına geçti. Şentürk’e, eşi Fulya Şentürk ile şarkıcı Kubat da destek verdi.

”Guinness Rekorlar Kitabı”ndan bir heyetin gözetiminde Türkiye’nin en uzun pistine sahip Şanlıurfa GAP Havaalanı’nda denemesini gerçekleştiren Şentürk’ün uydu verilerini inceleyen İngiltere’den gelen Guinness heyeti, daha sonra hava alanında basın toplantısı düzenledi.

Hız rekorunun görüntülerinin izletildiği toplantıda konuşan Guinnes rekorları yetkilisi Aleksandr Vypıraılenko, bu alanda daha önceki rekorun 2005 yılında İngiliz bir görme engelli tarafından, 268 kilometre hızla kırıldığını belirterek, ”Şu anda mutlulukla söyleyebilirim ki Metin, bu rekoru 292.89 ortalama hızla kırmış bulunmakta” dedi.

Gözyaşlarını tutamayan ve çok mutlu olduğunu belirten Metin Şentürk ise, görme engelli hız rekorunun artık Türkiye’de olduğunu söyledi. Şentürk, “Şanlıurfa’da bir haftadır günde 9 saat test sürüşü yaparak, rekora hazırlandım. Çok mutluyum. Herkesin duası kabul oldu. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Artık Türk Hava Yolları bile benden daha yavaş” dedi.

İşte Metin Şentürk’ün rekor videosu:

[media id=76 width=610 height=340]

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 44) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 43)
Paylaş