MTV ödül töreninde Skandal

New York kentindeki Radio City Music Hall’da yapılan MTV 2009 Video Müzik Ödülleri törenine Beyonce, Jay-Z, Lady Gaga, Green Day, Pink, Taylor Swift, Britney Spears,Alicia Keys ve Madonna gibi çok sayıda ünlü sanatçı ve grup katıldı.

Gecenin açılışını yapan Madonna, 25 Haziran’da hayatını kaybeden Michael Jackson anısına bir konuşma yaptı. “O bir kraldı. Ancak aynı zamanda bir insandı” diyen Madonna, “Biz de insanız ve ne yazık ki bazen bazı şeylerin gerçek kıymetini bilemeden kaybetmek zorundayız” şeklinde konuştu.

‘Single Ladies“ adlı parçasına çektiği kliple yılın videosu ödülünü almaya hak kazanan Beyonce ise gecede sergilediği şovuyla herzamanki gibi  göz kamaştırdı. Beyonce’in eşi, Amerikalı Hip-Hop şarkıcısı Jay-Z de müzik ödülleri töreninde sahne aldı.

19 yaşındaki şarkıcı Taylor Swift, ”You Belong With Me” adlı parçasına çektiği video kliple, en iyi kadın video sanatçısı ödülünü aldı. Hayatı boyunca hep bir gün böyle bir ödül kazanmanın nasıl bir duygu olduğu merak ettiğini belirten genç şarkıcı, “Ancak bunun gerçekleşeceğini hiç düşünmemiştim” diye konuştu.

Ancak Taylor Swift’in ödülü haketmediğini düşünen şarkıcı Kanye West, 2009 MTV Video Müzik Ödülleri töreninde skandala yol açtı.

Elinde alkol şişesiyle geceye gelen West, Taylor Swift ödülü alırken sahneye fırladı ve “Bu ödül Beyonce’nin hakkı, bu ödül aslında O’nundu” diyerek Swift’in elinden mikrofonu kaptı. Ne yapacağını şaşıran Taylor Swift, Kanye’nin elinden aldığı mikrofonu geri alıp teşekkür konuşmasına yaşadığı şoktan dolayı devam edemedi.

Daha sonra Single Ladies klibiyle Yılın Videosu ödülünü alan Beyonce, ödülü aldıktan sonra sahneye, konuşmasını tamalayamayan Taylor Swift’i davet etti. Beyoncé’nin daveti üzerine sahneye gelen Swift, Beyonce’ye ve onu destekleyenlere teşekkür etti.

Törende Lady Gaga, en iyi yeni sanatçı ödülünü aldı. Şarkıcı gece boyunca sık sık kostüm değiştirdi. Eminem’e ise ”We Made You” adlı parçasının klibiyle, en iyi Hip-Hop videosu ödülü verildi.

İşte MTV Video Müzik Ödülleri töreninden bazı kareler;

[nggallery id=36]

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 34) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 35)

Paylaş