Muhteşem Yüzyıl oyuncularından çocuklara destek

Muhteşem Yüzyıl oyuncularından anlamlı destek

Muhteşem Yüzyıl oyuncuları korunmaya muhtaç çocuklar için büyük bir destek öreneği gösterdiler. Nebahat Çehre, Meryem Uzerli, Nur Fettahoğlu, Halit Ergenç, Selma Ergeç gibi irçok Muhteşem Yüzyıl oyuncusunun katıldığı destek gecesi Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlendi.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen geceye iş, sanat ve cemiyet dünyasından birçok isim katılırken, Hatice Sultan’ın nişan kostümü, Hürrem Sultan’ın turuncu kostümü, Altınbaş’ın hazırladığı üç adet gerdanlık açık artırmaya çıkarıldı.

Hatice Sultan ‘ın nişan kostümünü 7 bin 500 TL’ye dizinin yapımcısı Timur Savcı, Hürrem Sultan’ın kostümünü ise 20 bin TL’ye Nadya-İsmail Koçak çifti satın aldı.

Valide Sultan’ın taktığı gerdanlığı da 60 bin TL’lik teklifle yine Nadya-İsmail Koçak çifti satın alırken, Hürrem Sultan’ın taktığı gerdanlık 24 bin TL, Mahidevran Sultan’ın (Nur Fettahoğlu) gerdanlığı ise 20 bin TL’den sahibini buldu.

Halit Ergenç ve Meryem Uzerli ‘den mini konser

Halit Ergenç’in bir şarkıyla renk kattığı gecede Meryem Uzerli de dizide okuduğu ninniyi söyledi. Muhteşem Yüzyıl ‘ın başarılı iki isminin oyunculukları kadar seslerinin de güzel oluşu gözlerden kaçmadı.

Gecede Nur Fettahoğlu ‘nun giydiği derin sırt dekolteli kıyafet oldukça beğenilirken, Meryem Uzerli ‘nin sempatik tavırları da herkesi güldürdü. Meryem Uzerli ‘nin Açık artırma sırasında sahneye çıkarak kostümü satın alacak kişiyle bir yemek yiyeceğini de söylemesi üzerine fiyatlar bir anda arttı.

Açık artırmanın yanı sıra davetiye satışlarından ve sponsor firmadan elde edilen tüm gelir ‘Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na bağışlandı.

Paylaş