Müjdat Gezen’e sürpriz parti

Sanat dünyasında 50’nci yılını dolduran ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen’e İzmirli dostları sürpriz kutlama partisi düzenledi.

Konak Belediye Başkanı CHP’li Hakan Tartan ile nikah dairesine giden Müjdat Gezen, tüm konukların kendi maskesini taktığını görünce hem şaşırdı hem de duygulu anlar yaşadı.

Konak Belediyesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim gören öğrencileri, Müjdat Gezen’e sürpriz bir 50’nci sanat yılı kutlaması hazırladı. Kültürpark nikah salonundaki toplantıya Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ile habersiz gelen Müjdat Gezen büyük şaşkınlık yaşadı.

Tüm konuklar Müjdat Gezen’i taktıkları Müjdat Gezen fotoğrafından yapılmış maske ile karşıladı. Koltuklara oturmuş yüzlerce benzeriyle karşılaşan Gezen, kısa bir süre şaşkınlık yaşadı. Yenişehir semtindeki Şehit Fazıl Bey İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan koro, Müjdat Gezen adına bestelediği şarkıyı ritim sazları eşliğinde seslendirdi. Gezen, darbuka çalarak koroya eşlik etti.

Başkan Tartan, uzun yıllar önce oynadığı ‘Darbukatör Bayram’ tiplemesiyle de bilinen sanatçıya özel olarak üretilmiş, üzerinde ‘50’nci Sanat Yılı Onurun’ yazılı darbuka armağan etti. Müjdat Gezen, Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin iki katını sanat merkezine tahsis ettiği için Başkan Tartan’a teşekkür etti.

Gezen gecede yaptığı konuşmada, “Cannes Film Festivali, Venedik Film Festivali gibi film şenliğini İzmir’de yapmayı planlıyoruz; bunun yanında İzmir’e başka kültür faaliyetlerini de Hakan Tartan ile birlikte gerçekleştirmek için projelendiriyoruz. Aslında İzmir gerçekten bir kültür şehridir. İzmir kültüre sanata dönük bir kenttir. İzmir’in başka bir özelliği de vardır; ben İstanbulluyum. İstanbul biraz kaypak, İzmir ise delikanlıdır. Kime ne yapacağını çok iyi bilir” dedi.

“Herkesi 100’üncü sanat yılıma bekliyorum” diye espri yapan Müjdat Gezen, hazırlanan sürpriz kutlama karşısında duygulu anlar yaşadı. Başkan Tartan da, Müjdat Gezen gibi bir usta sanatçıya İzmir’in kapılarını açmaktan onur duyduğunu belirtti.

Kelebek

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 23)
Paylaş