Münevver’in hayatını Merve Sevi oynayacak

Osmaniyeli film yapımcısı Melih Göğebakan,vahşi bir cinayete kurban olan 17 yaşındaki Münevver Karabulut’un hayatını film yapmak için çalışma başlattı.

Melih Göğebakan, Münevver’in hayatını film yapmak için pek çok oyuncu ile görüştüğünü belirtti.

Filmden maddi gelir beklemediğini, sinemaya ölümsüz bir belge bırakmak için böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Melih Göğebakan, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Bu filmi çekmek istemimizin amacı sinemaya ölümsüz bir belge bırakmak. Toplumsal bir mesaj vermek istiyoruz. Münevver Karabulut cinayeti Türkiye’nin kanayan bir yarası oldu. Film için görüşmelerimiz devam ediyor. Şu anda Münevver karakterini canlandırmak isteyen tanınmış bir çok oyuncumuz bulunmakta. Oyuncu Yasemin Balak’a Münevver, karakterini oynaması için teklif götürdüğümüzde, hiç bir maddiyat beklemeden kabul edeceğini söyledi. Ayrıca Merve Sevi ile görüşmelerimiz oldu. Merve’de memnuniyetle oynayabileceğini ifade etti. Herkes Türkiye’ye toplumsal mesaj vermek için bu proje içerisinde bulunmak istiyor. Tek sorunumuz, erkek karakterini bulmakta zorlanıyoruz. Hiç kimse Münevver’in sevgilisi rolünü oynamak istemiyor. Bunun için Almanya, Hollanda ve Avusturya’daki erkek oyuncularımızla görüştük. Bir ay içinde bu işe başlamayı düşünüyoruz. 70’e yakın oyuncularımızla anlaştık. Çekimlerimiz 90 gün sürecek. Tüm çekimlerimiz İstanbul’da olacak. Ayrıca filmin hukuki boyutunu da avukatlarımızla görüştük.”

Yakında çekimlerine başlanacak olan filmde Münevver rolü için Merve Sevi ile büyük ölçüde anlaşma sağlandığı söyleniyor.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 22)
Paylaş

Yorumlar

 • İşte asıl tema gençlerimizin ne kadar çok boş şeylere inandıkları ve onlara göre hareket etmelerinin ne kadar yanlış olduğu olmalı. Daha genç yaşta sadece aşk ve meşke kafa çalışmaması lazım. Ayrıca kızlar erkeklerde fizikten ve paradan başka hiç bir şey aramıyor. Oysaki karakter, insanlık, doğruluk, dürüstlük, sevgi, saygı ve bunun gibi bir çok (temel) unsur var. Bunlara hiç bakılmaksızın yakışıklı ve parası var ise kız erkeğe her şekilde kendini emanet ediyor. Sonunda ise ne yazıkki ya ölüm, ya tecavüz yada kullanılma gibi şeyler oluyor.

  Artık gençlere hayatta ne gibi şeylere dikkat etmeleri gerektiğini aileleri öğretmeli. Eğitim her zaman aileden başlar. Gençler neyin doğru neyin yanlış olduğunu hiç bilmiyor. Bunların hepsi ailenin ilgisizliğinden kaynaklanıyor.

  Kızlarda da erkeklerde de aynı problem var. Gençler öncelikle hayatlarında nasıl başarılı olabilecekleri ve geleceğinde neler yapabileceğini planlamalı. Sevgi, aşk, evliğlik, cinsellik ve daha bir çok gönül konusu seviyeli bir şekilde öğrenilmeli.

  Seviyeli ve kaliteli bir toplum ancak böyle olur. Çevremde hep görüyorum. Erkekler kızları tuzağına düşürüp birliktelik yaşamak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Kızlar ise yine aynı şekilde erkeklerden az kalmıyor.

  Çok temiz yürekli kızların ise sonları ne yazıkki aile eğitiminden yoksun oldukları için kötü olaylarla bitiyor...

  Daha yazılabilecek çok şey var. Anlayacağınız tema "Aile ve gençlik eğitimi.."

 • ben ecem barış akarsuyu çok seviyorum merve ablayla birbirsine aşıklar gibi