Murat Övüç ‘e tepkiler çığ gibi büyüyor

Murat Övüç ‘ün kadınlar hakkındaki düşüncesi olay yarattı. Tepkiler çığ gibi büyüyor.

Murat Övüç ‘ün ortaya çıkan videosunda kadınlar hakkında sarfettiği sözler tepki topladı.

“Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Ee erkekler de…”

Murat Övüç ‘ün bu sözleri sosyal medyada tepki topladı.

Twitter’da ”PisliksinMuratÖvüç’ şeklinde etiket oldu. Ayrıca TT listesinde birinci sıraya yerleşti.

Övüç tepkilerin ardından yaptığı açıklamada “Orada bir yanlış anlaşılma var şiddetin her türüne karşıyım ama kadınlar da kendilerini tutacaklar dedim” diyerek kendini savundu.

Yeşim Salkım da tepkisini dile getirdi

Murat Övüç’e bir tepki de Yeşim Salkım’dan geldi.

Ünlü sanatçı Övünç’e bu sözlerle cevap verdi:

“Eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız.”

“Kadın erkeğin bir adım gerisindedir” gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi malesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin!”

”Ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Bence çünkü hiç bir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz. 2 kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz. Sana bir psikolog tavsiyesi…”

Paylaş