Müslüm Gürses ‘in eşi Fazıl Say ‘a cevap verdi

Fazıl Say ‘ın sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter ‘dan yaptığı açıklamaların yankısı hala sürüyor.

Fazıl Say geçtiğimiz günlerde “Arabesk faşizmdir” diyerek ardından ünlü sanatçılar Sezen Aksu, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses hakkında olay açıklamalar yapmıştı.

“Sezen Aksu bir kompozisyon bölümü ögrencisinin 6 haftalık ilk bilgisine sahip değildir.. Siz ona besteci dediniz.. 30 yıl.. faşist kim? “Müslüm Gürses ise. Bir müzisyenin bir kılcal damarı olamaz. Orhan Gencebay 3. sınıf bir müzisyendir.. Haa kibar adamdır… Ama kibar adam olmak meslek değil.” diyen Fazıl Say ‘a birçok ünlüden eleştiri geldi.

Orhan Gencebay, Say ‘ın açıklamaları için “Fazıl Say kimdir ki ne hakla sınıf farkı yaratmaktadır. Fazıl Say müziğin sahibimidir ki herkese tepeden bakar bir biçimde ahkam kesmektedir. Fazıl Say Türk halkına dolaylı yoldan hakaret etmektedir.Fazıl Say’ın söylediği iddia edilen sözleri Fazıl gerçekten söylediyse ki ben buna ısrarla inanmak istemiyorum. Bu sözleri söyleyen kişi; Hastadır. Komplekslidir.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Müslüm Gürses ‘in eşi Muhterem Nur da Say ‘ın açıklamalarına kayıtsız kalamadı.””Fazıl Say haklı. Müslüm, bir müzisyenin bütün damarlarıdır, vücudunda ne kadar damar varsa Müslüm odur. ” şeklinde açıklama yapan Muhterem Nur, sözlerine “Ben hiçbir zaman kendisini Fazıl Say için parçalayan insanlar görmedim ama Müslüm’ü o kadar çok seviyorlar ki; bütün damarlar Müslüm’den geçiyor.” diyerek devam etti.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 12)
Paylaş

Yorumlar