Mustafa Altıoklar ‘ın küfürlü sözlerinin yankıları sürüyor / Magazin Haberleri

Mustafa Altıoklar ‘ın küfürlü sözlerinin yankıları sürüyor / Magazin Haberleri

Mustafa Altıoklar’ın Film Yönetmenleri Derneği ‘nden olaylı bir şekilde istifa etmesinin yankıları hala sürüyor.

Mustafa Altıoklar ‘ın Film Yönetmenleri Derneği ‘nden istifa ederken kullandığı küfürlü sözler sanat camiası tarafından kınandı. Mustafa altıoklar şu küfürlü sözleri kullanarak istifasıonı vermişti:

“Filmyön’deki tüm görevlerimden ve dernek üyeliğinden, dört yılın sonunda bir s…m olamayacağını gördüğüm için istifa ediyorum. Hak, helal vs s…mde değildir. Bu resmi bir açıklamadır. Duyurulur…”

Mustafa Altıoklar ‘ın küfürlü sözlerine karşılık birçok sanatçıdan olumsuz eleştiriler gelirken, Mahsun Kırmızıgül de ünlü yönetmene sert sözler sarfetti. Küfür dolu sözlerin ardından New York’ta Beş Minare filminin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül, yazılı bir açıklama yaptı: “Film-Yön Başkanı’nın ettiği küfürü içine sindiren ve tek kelime söyleyemeyen korkak sinemacıları kınayarak, Film-Yön’deki üyeliğimden istifa ediyorum. Edilen bu küfürü de aynen iade ediyorum”.

Mahsun Kırmızıgül ‘ün düşüncelerini paylaşmasının ardından Mustafa Altıoklar “Muhatabım Mahsun değil. O boşuna alınmasın. Benim muhatabım Türkiye Sinema Konseyi’ne üye olanlar. Anladığım kadarıyla Mahsun kendi kendine hallenmiş. Ama Mahsun’un iadesini kabul ettim. Ben söyleyeceğimi söyledim, kimseyle polemiğe girmeye niyetim yok” şeklinde açıklama yaptı.

Paylaş