O Ses Türkiye’den iki kez elendi, Fransa’da kazandı

Türkiye’de yayınlanan O Ses Türkiye’den iki kez elenen Derya Yıldırım, aynı yarışmanın Fransa versiyonunda jüriyi etkilemeyi başardı.

Daha önce iki kez katıldığı O Ses Türkiye’de başarı elde edemeyen Derya Yıldırım, Fransa’nın TF 1 kanalında yayınlanan dünyaca popüler The Voice yarışmasında sergilediği performansla büyük beğeni topladı.

Derya Yıldırım, Christine and the Queens’in ‘Paradis Perdus’ adlı şarkısını piyano ile çalarak seslendirdi. Performansı büyük beğeni toplayan 19 yaşındaki yarışmacı için bütün jüri üyeleri döndü.

Olayın O Ses Türkiye geçmişi

Derya Yıldırım, Sultan Süleyman isimli şarkıyı seslendirir ve hiçbir O Ses Türkiye jüri üyesi yarışmacıya dönmez. Jüri üyeleri Yıldırım’a neden bir Fransızca şarkı tercih etmedğini sorar. Bunun üzerinde Derya, ikinci kez yarışmaya katıldığını ve ilk denemesinde o dönemde çok popüler olan Zaz isimli şarkıcıdan Fransızca ‘Je Veux’ şarkısını seslendirdiğini belirtir. Şaşkına dönen jüri üyeleri Derya’yı yarışmaya üçüncü kez katılması konusunda ikna etmeye çalışır ancak başarılı olamaz.

Paylaş