Özge Özpirinçci: Kan tahlili istiyorum

Melekler Korusun dizisinin güzel oyuncusu Özge Özpirinçci, alkol kontrolü sırasında alkolmetreye üflemek istemedi ve polislerden kan tahlili istedi.

Oyuncu Özge Özpirinçci, “Vatandaşlık hakkımı kullandım” dedi.

Cumartesi gecesi Beyoğlu’nda eğlenceden dönerken polis çevirmesine takılan ve alkolmetreye üflemek yerine polise kan tahlili yaptırmak istediğini söyleyen  Özge Özpirinçci yaşadıklarını  şöyle anlattı.

“Polisler benim alkolmetreye üflemek istemediğimi, kan tahlil yaptırmak istediğimi duyunca ‘Neden bunu istiyorsun?’ diye sordular ve çok şaşırdılar. Ben de ‘Bu benim vatandaşlık hakkım, ben de bunu kullanmak istiyorum’ dedim. Konuyu uzattılar, ‘Üfleyeceksin’ diye direttiler. Ben de kan tahlili konusunu direttim. Arabamı kullanacak kimse yoktu. Aracım çekildi. Yaşananlar hoş değildi ama o saate kadar polis arkadaşlar da yorulmuştu. Yapacak bir şey yok. Alkolmetre cihazını ilkel bulduğumu falan da söylemedim. Yurtdışında araç kullanmış ve o ülkelerin prosedürünü bilen biri değilim ki, bunu söyleme hakkına sahip olayım? Bu konuyu daha önce araştırmıştım. 2008’de İzmir’de bir avukat çevirme sırasında alkollü çıkıyor ve kan tahlili yaptırmak istiyor, polisin uzattığı kağıdı bu nedenle imzalamıyor. Ama tahlil yaptırılmıyor. O da dava açıp kazanıyor. Bu hakkım olduğunu daha önce öğrenmiştim.”

Yapılan uygulama nedeniyle “Bu ülkede yaşadığım için üzülüyorum” dediği öne sürülen Özpirinçci, “Eğer bu cümleyi kuracak birisi olsaydım, neden ‘Veda’ filminde Fikriye Hanım’ı canlandırayım? Giderim yurtdışında oyunculuk yapardım. Gece kuzenlerimle filme gittim. Oradan da yarım saatliğine bir arkadaşımızın doğumgünü uğradık. Bir kadeh içki içtim ama kendi limitimi biliyorum. Kan tahlili isteme nedenim de bu… Alkol sınırını geçtiğimi, 6 ay ehliyetimden olacacağımı sanmıyorum. Ama sonuç umduğum gibi de çıkmayabilir. Çünkü benim çok arkadaşımın başına geldi. Bir bira içip bir saat sonra çevirmeye takılıp 60 – 70 promil alkollü çıktıkları oldu” dedi.

Paylaş