Pascal Nouma: Kanserim

Beşiktaş’ın efsane futbolcusu Pascal Nouma kanser olduğunu açıkladı.

CNN Türk’te “Kürşat Başar’la Yaz Sohbetleri” programına katılan Pascal Nouma, 2003 yılında kansere yakalandığını, hala tedavilerine devam ettiğini, Beşiktaş’ta oynadığı dönemde de kemoterapiye devam ettiğini söyledi.

2003 yılında Fransa’da bir arkadaşıyla basketbol oynarken ensesinden sivrisineğin ısırdığını, daha sonra yaranın büyüyerek golf topu kadar olduğunu anlatan Nouma, “Yara büyüyünce doktora gitmek zorunda kaldım. Operasyonla parçayı aldılar. Sonraları bir gece aniden hastaneye çağırdılar ve kanser olduğumu söylediler. Doktora canın cehenneme dedim” şeklinde konuştu.

İmza atacağı sırada hastalığından Beşiktaş yönetiminin haberi olduğunu söyleyen Pascal Nouma, kel olduğu için kemoterapinin çok dikkat çekmediğini, sadece kaşlarının döküldüğünü söyleyerek “Tedavi boyunca 20 kilo verdim. Kemoterapi bittikten 2 gün sonra antrenmana başladım. İlk antrenmanda sadece beş dakika koşabildim. Her antrenmana çıktığım gün bugün inşallah altı dakika, yarın inşallah yedi dakika koşabilirim diyerek çıktım ve benim için o bir dakika maç anlamına geliyordu o zamanlar. Bütün sekiz ay boyunca kimseye söylemedim hatta anne ve babama bile söylemedim. Çocuklarım bile bilmiyordu. Şimdi futbol oynamadığım için rahatlıkla anlatabiliyorum. Üç ayda bir testlerimi tekrar yaptırmam gerekiyor. Doktorum bana avatar ismini taktı. Çünkü kemoterapinin 7 ayında Dinamo Kiev’e tarihi bir gol attım” dedi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 13)
Paylaş

Yorumlar