Dünya

Prenses Sofia kutlamaları iptal etmek zorunda

Tarz sahibi, zarif kıyafetleriyle tanınan İsveç Prensesi Sofia, Stockholm’deki Avicii Arena’da 17.000 Euro’dan fazlaya mal olan İsveç Spor Ödülleri Galasında kocası ve kayınbiraderi Prens Daniel ile birlikte göz kamaştırdı.

38 yaşındaki prensesin hayranları bir sonraki büyük performansı dört gözle bekliyorlardı. Sofia’nın Kraliyet Opera Binası’nın 250. yıldönümünün gösterişli kutlamalarına katılması gerekiyordu.

Ancak üç çocuk annesi orada olamayacak. İsveç sarayı, Svensk Damtidning dergisine, prensesin adının kraliyet ailesinin resmi web sitesindeki davetli listesinden aniden kaybolmasının ardından “Maalesef Prenses Sofia hasta” açıklamasını yaptı.

Veliaht Prenses Victoria da yalnız geliyor

Gazeteye göre, prensesin kendisinin mi yoksa çocuklarından birinin mi hasta olduğu başlangıçta netlik kazanmadı. Carl Philip ile birlikte beş yaşındaki Gabriel, bir yaş büyük Alexander ve Mart ayında ikinci doğum gününü kutlayacak olan bebeği Julian var.

Prens Carl Philip eşi olmadan sahne almak zorunda. Kız kardeşi Veliaht Prenses Victoria’nın yanında da bir koltuk boş kalacak: Kocası Prens Daniel şu anda Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak üzere İsviçre’nin Davos kentinde bulunuyor. Kraliyet kardeşlerine Kral Carl Gustaf ve eşi Silvia eşlik ediyor.

Paylaş

Yorumlar