Recep İvedik ıssız adada Küba ezgileriyle havaya girdi

Recep İvedik’in Güngören’den Maldivler’e uzanan macerasının konu alındığı filmde kullanılan müzikler arabesk ve Küba ezgilerini bir araya getirdi.

Recep İvedik rekordan rekora koşarken film hakkında her gün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Bir çoğunuz filmde çalan müziklere dikkat etmiştir. Merak edenlere söyleyelim İvedik’in Güngören’den Maldivler’e uzanan macerasında çalan ve farklı türleri bir araya getiren müzikler Küba’ya ait.

Vizyon turuna devam eden Recep İvedik serisinin 4. filminde Güngören’de arabesk dinleyen seyirci, ıssız adada Küba ezgileriyle havaya giriyor.

Filmin Güngören sahnelerinde çalan arabesk müzik, ıssız bir adadaki günlük hayatı en iyi anlatan ezgilerin yer aldığı Küba müzikleri ile devam ediyor.

Yahşi Batı’, ‘Usta’, ‘İnşaat’, ‘Komser Şekspir’ ve ‘Yıldız Tepe’ gibi filmlerin de müziğini yapan Jingle-Jungle, filmdeki müzik çeşitliliği hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Jingle-Jungle, iki farklı dünyayı anlatan film sahneleri için, tüm gitar kayıtlarını kendisinin gerçekleştirdiğini ve seyircinin ilgisini çekecek temalar üzerinde titizlikle çalıştıklarını söyledi.

Jingle Jungle’ın patronu Ömer Özgür, Recep İvedik’in Güngören’deki hayatı ile Issız Ada maceralarında arabeskten, halk müziğine, Latin ezgilerinden bluesa geniş bir müzik yelpazesi kullandıklarını belirtti.

Paylaş