Roger Waters’ın “Gezi” mektubu

Dünyaca ünlü müzik grubu Pink Floyd’un solisti Roger Waters, Gezi Parkı olayları için destek mektubu yazdı.

Gezi Parkı direnişçilerine dünyaca ünlü isimlerde destek veriyor.

Efsanevi müzik gruplarından biri olan Pink Floyd’un dünyaca ünlü solisti Roger Waters da bu ünlü isimler arasında yer alıyor.

Gezi Parkı için bir destek mektubu yazan Waters, mektubunda şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’deki tüm dostlarıma… Yanınızdayım! Yanınızdayız! Otokrasi ve baskı güçlerine direnmekte çok haklısınız. Kim oldukları önemli değil. Eğer ben interneti doğru okuyorsam, sizin durumunuzda otokritik, dindar yobazlara karşı savaşıyorsunuz. Türkiye sizin ülkeniz ve biz sizi destekliyor ve özgürlüğünüzü arzuluyoruz ancak aynı zamanda siz ve mücadeleniz dünyanın geri kalanı için çok önemli.

Ne zaman bir erkek, bir kadın ya da çocuk sokaklara çıksa ve insan hakları için, kendi kaderini tayin etmek için, demokrasi için, Mistress Liberty (Bayan Özgürlük) için ayaklansa dünyanın geri kalanı onlara borçlanır. Panzerden fışkıran suyun karşısında, göz yaşartıcı gaz bulutlarının içinde fiziksel olarak sizinle değiliz ama ruhen sizinleyiz.

Duruşunuzu alkışlıyoruz çünkü kolay olmadığını biliyoruz.

Büyük ülkeniz doğu ile batı arasındaki eşikte duruyor. İstanbul medeniyet tarihinde bir efsane. Bugünkü direnişiniz hepimiz ile karanlık çağlara geri dönüş arasında bir dönüm noktası olabilir.

BUGÜN YAPTIĞINIZ ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ HİÇBİR ŞEY YOK!

Sevgi, gözyaşları ve büyük saygıyla…”

Roger Waters”

Paylaş