Şahan Gökbakar ile ilgili şoke eden iddia! Çalışanını işten çıkardı mı?

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar ile kardeşinin birlikte kurduğu film şirketinde çalışan güvenlik görevlisin coronavirüs olduğu gerekçesiyle işine son verildiği iddia edildi.

Şahan Gökbakar’ın kardeşi Togan Gökbakar ile birlikte kurduğu Çamaşırhane Film şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalışan S.D.’nin Corona virüs kaptığı gerekçesiyle işten çıkarıldığı iddia edildi.

Günaydın’da yer alan habere göre; 33 yaşındaki genç adam, 19 Mart’ta grip oldu. Bakırköy’deki devlet hastanesine giderek tedavi olan S.D., hastanenin iki gün rapor vermesinin ardından evinde dinlenmeye başladı. İşe geri dönen S.D., Çamaşırhane Film’den bağlı olduğu şirkete geri gönderildi.

Nedenini anlayamayan genç adam şirket yetkililerinin, “Sen koronavirüs olmuşsun” tepkisiyle karşı karşıya kaldı. İşten de çıkarıldığını öğrenen S.D.; savcılığa başvurarak şirketin söz konusu eylemi nedeniyle mağdur olduğunu söyledi. S.D. hem bağlı olduğu şirketten, hem de Çamaşırhane Film’den şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

‘İSTİFA ET DİYE MOBBİNG YAPTILAR’

33 yaşındaki S.D., özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Genç adam, 2019 yılı Ağustos ayında şirket tarafından Çamaşırhane Film’e güvenlik görevlisi olarak gönderildi. İddiaya göre, S.D., şirkette görevi harici işlerde kullanılmaya başladı. Durumu bağlı olduğu güvenlik şirketine anlatan S.D.’ye ‘O zaman istifanı yaz’ denilerek mobbing uygulandı.

Paylaş