Sevgililer Günü’ne bakımlı girin

Sevgililer Günü’ne bakımlı girmek isteyenler için öneriler…

İşte Sevgililer Günü’ne özel bakım önerileri…

Sevgililer Günü ‘nde güzel bir görünüşe sahip olmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için şimdiden bakım yapmaya başlayabilirsiniz. Uzmanlar kadın ya da erkek için bakımlı ve doğal görünmenin ilk yolunun sağlıklı saç ve ciltten geçtiğini vuruluyorlar.

Sevgililer Günü ‘nde temiz ve bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik günlük hayatta yapılacak çok basit uygulamalarla…

Uzun yıllar uzman olarak makyözlük, saç tasarımcılığı ve estetisyenlik yapan Seda Sakacı kitabında çok özel önerilerde bulunuyor. Güzelliğine önem veren, akıp giden yıllara teslim olmak istemeyen kadın ve erkekler için doğal rehber niteliğindeki Sade Güzellik kitabı, içeriğinde yer alan reçetelerle bakımlı görünmenin sırlarını açıklıyor.

İşte Seda Sakacı ‘nın kitabından bazı reçeteler;

YÜZ VE BOYUN MASKESİ
(HER CİLT TİPİ İÇİN)

MALZEME:
1 yemek kaşığı buğday unu
1 yemek kaşığı badem
1 tatlı kaşığı süt
1 tatlı kaşığı nane
1 adet avokado (ezilmiş)
1 tatlı kaşığı vanilya uçucu yağı
1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı
2 yumurta akı

HAZIRLAMA: Tüm malzemeler rondoya konur ve düşük hızda 45 saniye süreyle parçalanır, maske hazır hale gelir. Daha sonra cilde uygulanıp, 15-25 dakika bekletilir ve yıkanır. Haftada bir tekrarlanır. Gençleştirici bir maske olup, haftalık nem dengesini koruma atına alır.

VÜCUT MASKESİ
MALZEME:

1 avuç dolusu dövülmüş badem
5 yemek kaşığı yulaf unu
2 tatlı kaşığı esmer şeker
2 yemek kaşığı bal
1/4 fincan sıcak su

HAZIRLAMA: Tüm malzemeler cam veya porselen bir kâsede karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Özellikle göğüs ve sırt kısmı başta olmak üzere, bütün vücuda sürülür. 10 dakika sonra masaj yaparak çıkarılır ve duş alınır. Ölü derileri cildi tahriş etmeden yormadan soyar. Cilt daha pürüzsüzleşir ve nemi dengelenmiş olur.

BALLI DUDAK KREMİ
MALZEME:

3 yemek kaşığı tatlı badem yağı
1 yemek kaşığı balmumu
1 yemek kaşığı bal

HAZIRLAMA: Badem yağı ve balmumu, benmari usulü eritilir. Ardından bal eklenerek cam şişeye boşaltılır. Kuruma ve çatlamayı önlemek için her gün dudaklara uygulanabilir. Buzdolabında 15 gün saklanabilir.

CANSIZ SAÇLAR İÇİN LOSYON
MALZEME:

50 gr adaçayı
50 gr lavanta
50 gr kekik
1 lt su

HAZIRLAMA: Adaçayı, lavanta ve kekik bitkileri, 1 lt suda ve ağzı kapalı kapta ısıtılır. Süzülür. Bu solüsyonla günde iki defa saç diplerine masaj yapılır.

Paylaş