Sezen Aksu Tunceli konserinde yoğun ilgi gördü

Tunceli’de bu yıl 9.’su düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne katılan Sezen Aksu, 28 bin olan Tunceli kent merkezi nüfusunu neredeyse iki katına çıkardı ve 50 bin kişiye verdiği konserle geceye damgasını vurdu.

Sezen Aksu, konserine saz sanatçısı İsmail Hakkı Demircioğlu’nu sahneye davet ederek 3 şarkısını düet yaparak söyledi.

Aksu, konserinin sonlarına doğru Tuncelili sanatçı Mikail Aslan’ı sahneye davet ederek Zazaca ‘Öl benim aşkım öl’ adlı şarkıyı düet yaparak söyledi.

Ünlü sanatçı konserdeki coşkudan çok memnun olduğunu şöyle belirtti; “Buralara geldiğimde o kadar mutlu oluyorum ki, sizlerle göz göze, kalp kalbe geldiğimde duyduğum mutluluğu kelimelerle anlatmak gerçekten güç. Elimden geldiği kadar hep gelmeye gayret ediyorum. Çünkü, Türkiye, İstanbul, İzmir, Ankara değil. Doğa ile ilgili doğanın değerleriyle ilgili olarak bütün kalbimle şuna inanıyorum. Doğanın hakkı, aynen insan hakları gibi bir şey. Bu bir ekolojik hak, bu dengeyi bozdukça hepimiz bozulduk. O yüzden bu doğanın hakkının karşısında tıpkı insan haklarının karşısında eğildiğim gibi saygı ile eğilmek istiyorum. Havanın, suyun, dağın, taşın hatta sivrisineğin önünde bile eğiliyorum. Sesimizi yükselttikçe herkes doğanın ilahi dengenin sesine kulak verecektir.”

Festivali organize eden Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltuk bu müzik şöleninden son derece memnun kaldığını ve Sezen Aksu’nun konser için hiç bir ücret talep etmediğini belirtti. Ayrıca Saltuk, konserde 50 bin kişiden daha fazla katılım olduğunu, stadyumun yollara taşdığını ve 90 bin civarında kişinin konseri ayakta alkışladığının altını çizdi.

Paylaş