Şimdilerde Afrika tatili moda

Afrika’nın ziyaret edilebilecek en güzel ve şaşırtıcı yerleri Mauritius’ta diyebiliriz. Mauritius, Afrika’ya bağlı, Hint Okyanusu’nun kucağındaki bir ada ülkesi…

Afrika’daki bazı yerler turistik açıdan çok popüler. En popüler olan ise Mauritius ve Mauritius’ta var olduğunun bile farkında olmadığınız birçok gizli mücevher var! Mauritius aslında küçük bir tropik ada ancak içinde sayısız güzellikleri barındırıyor.

Mark Twain’in bir sözünü hatırlatalım: “İlk önce Mauritius yapıldı ve cennet Mauritius’tan sonra kopyalandı.”

>>WTS kalitesi ile Mauritius Balayı Turları’nın keyfine varın!

Peki neden Mauritius? Mauritius tatilinde neler yapılabilir?

Birinci sınıf spa’lar, golf sahaları ve gurme mutfağıyla Mauritius, lüks ve şımartıcı diyebiliriz.

Kış mevsiminde sıcak bir yerlere gitmek istiyorsanız ve bir kaçamağa ihtiyacınız varsa ya da balayı tatili düşünüyorsanız Mauritius kesinlikle ilk seçenek olmalı.

Bu büyüleyici ülkenin “Hint Okyanusunun Yıldızı ve Anahtarı” olduğu düşünülüyor.

Mauritius özellikle balayı çiftleri ve gezginler tarafından sıcak bir destinasyon olduğu için ve bembeyaz kumlarda serin mavi suların tadını çıkarmak için tercih ediliyor. Ancak Mauritius, maviliğin yanı sıra doğasıyla da keşfetmeye değer, fantastik bir kimlik sunuyor.

Mauritius’da dünyanın en iyi botanik bahçelerinden biri olarak kabul edilen Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi’nde dünyanın en fantastik tropik bitkilerini görmek ve koklamak mümkün.

Mauritius Adası, ayrıca üç metre yüksekliğindeki soyu tükenmiş dodo kuşunun evi. Burada dalış deneyimi yaşayabilir, balina izlemenin tadını çıkarabilir, ödüllendirilmiş plajlarda gevşeyebilir ve benzersiz “sualtı şelalesi” ni gözlemleyebilirsiniz.

Paylaş