Bulgaristan Songül Öden’e hayran

Bulgaristan’nın en çok izlenen özel televizyon kanalı olan BTV’nin davetlisi olarak ülkeye gelen tiyatro ve sinema sanatçısı Songül Öden, katıldığı “Dancing Stars” adlı şov programında yaklaşık 2 milyon seyirci tarafından izlendi.

BTV’de yayınlanan “Gümüş” adlı dizideki rolüyle Bulgaristan’da da büyük ün kazanan Songül Öden, Slavi Trifonov’un sunduğu ve ülkenin ünlü televizyon programı “Slavi Show”da, Türkiye ve Bulgaristan arasında “sevgi ve dostluk elçisi” ilan edildi.

Nüfusu 7.5 milyon olan Bulgaristan’da ilgiyle izlenen “Dancing Stars”a konuk olarak katılarak programa reyting rekoru kırdıran Öden, samimi tavrı ve açık konuşmalarıyla izleyicilerden tam not aldı.

Songül Öden, adının Bulgaristan’da en ünlü kişiler arasında yer almasının “sanatına onur verici bir iltifat olduğunu” söyledi. Öden, Kempinski Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında, Bulgar ve Türk halkları arasında kültür ve dostluk bağlarının önemini vurguladı. Sanatçı, Bulgar basınının profesyonel kariyerine yönelik gösterdiği yoğun ilgiyi sevinçle karşıladığını belirterek, çağdaş konuları işleyen Türk dizilerinin Türkiye’nin yurtdışındaki tanıtımında başarılı bir rol oynadığını ve Türkiye hakkındaki kimi önyargıları yıktığını bildirdi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 15) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 16)

Paylaş