Sönmez Atasoy son yolculuğuna uğurlandı

Kalp krizi geçirerek dizi çekimleri için bulunduğu Isparta ‘ta hayata veda eden usta oyuncu Sönmez Atasoy son yolculuğuna uğurlandı.

Kurtlar Vadisi dizisinin ‘Halo Dayısı’ Salih Sönmez Atasoy’u son yolculuğuna dizi arkadaşları uğurladı.
Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Atasoy’un kızı Sevim Fadik Atasoy, Kurtlar Vadisi dizi oyuncuları Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Erdem Ergüney, yönetmen Osman Sınav, Sakarya Fırat dizi oyuncuları Tayanç Ayaydın, Yurdaer Okur ile sanatçı Yavuz Bingöl’de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı ile sevenleri katıldı.

FADİK ATASOY: ALLAH HER EVLADA BÖYLE BİR VEDA NASİP ETSİN

Cami avlusunda taziyeleri kabul eden Sönmez Atasoy’un kızı Fadik Sevin Atasoy, babasının kendisine nasihatta bulunduğunu belirterek, “Her şeyin hakkını ver. ‘Sözünün de kelamının da’ dedi.. Duygularım o kadar yoğunki hakkını veremeyeceğim. Yattığı yer ışıkla dolu olsun, renkle dolu olsun, şiirle dolu olsun.” diye konuştu.
Oldukça üzgün olduğu görülen Fadik Atasoy, “Allah bana nasip etti 5 günümü onunla geçirdim, yoğun bakımda da olsa. Allah her evlada böyle bir veda nasip etsin.” şeklinde konuştu.

SINAV: ONUNLA ÇALIŞMAK BÜYÜK ONURDU

Yapımcı ve Yönetmen Osman Sınav da Atasoy’un ailesine, sevenlerine ve tüm dostlarına sabır diledi. Kendisiyle çalışırken büyük bir heyecan duyduğunu belirten Sınav, “Hayat doluydu. Rahatsızlığından 3 gün önce bana Isparta da elma bahçesinden bahsetti ve baharda orada kuzu çevirecekti. İnşallah çiçekler içinde bir mekana gider. Bize müthiş heyecan veren her şeye pozitif bakan biriydi. Onunla çalışmak gerçekte büyük onurdu.” ifadelerini kullandı.
Sakarya Fırat dizi oyuncusu Kerküklü rolünü canlandıran Yurdaer Okur ise Atasoy’un hayat dolu birisi olduğunu ve üzgün olduğunu söyledi. Okur, “Daha nice çınarlarımız var umarım onların yaşarken kıymetini biliriz.” dedi.
Sakarya Fırat dizisinin başrol oyuncusu Tayanç Ayaydın genç bir oyuncu olarak Atasoy’dan çok şeyler öğrendiğini aktardı.

KURTLAR VADİSİ OYUNCULARI CENAZE NAMAZINDA HAZIR BULUNDU

Cenazeye katılan Kurtlar Vadisi’nin ‘Memati Baş’ı Gürkan Uygun ise Atasoy için son görevini yapmaya geldiğini ifade etti. Oldukça üzgün olduğu görülen Uygun, Atasoy’un ailesine ve geride kalanlara sabır diledi.

Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz ise çok üzüntülü olduğunu belirtti. Şaşmaz, “Ölüm Allah’ın emri ama ayrılık olmasaydı. Ayrıldım dostumdan ne güzel ki sevenlerini bıraktı arkada. Onu çok seviyorum. Allah rahmet eylesin.” şeklinde konuştu.

Sözmez Atasoy’un cenaze namazı, Cuma namazının ardından cami avlusunda kılındı. Dizi oyuncuları ‘Halo Dayı’ için birlikte saf tuttu. Düzenlenen cenaze töreninin ardından Atasoy’un naaşı cenaze aracına taşındı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da bir süre cenazeye omuz verdi. Atasoy’un cenazesi daha sonra toprağa verilmek üzere Karşıyaka Mezarlığı’na götürüldü.

Paylaş