St. Petersburg’dan mesaj var: Türklerle başa çıkamıyoruz

Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünü paylaştığı Kurt Seyid ve Şura’nın çekimleri Rusya’nın St. Petersburg kentinde devam ediyor.

Dizi çekimlerine, Rus medyası da büyük ilgi gösteriyor. Rusya’nın Sesi gazetesi dizi setinden yayınladığı fotoğrafların yanında diziyle ilgili ilginç bilgilere de yer verdi.

“İmparatorluk yıkıntıları üzerinde vals” başlığıyla kullanılan haberde, sette çalışanların gizlilik anlaşması imzaladığına dikkat çekildi.

Haberde, gizlilik anlaşmasına rağmen konuşan Rus çekim grubunun bir üyesinin ağzından şu ifadelere yer verildi:

“Şahsen ben, Türk televizyon ekibinin, kendilerini tamamen ve bütünüyle işe adayan olağandışı çalışkan insanlar olduğunu söyleyebilirim. Biz, 12 saatlik çekim gününe alışığız, Türk konuklarımız ise 16 saat çalışıyor. Çalışmamız öyle bir ayarlandı ki her bir görevi iki kişi yürütüyor. Örneğin, biri Türk diğeri Rus iki yönetmenimiz var. Biri Türk, diğeri Rus iki film seti yöneticisi var. Türk ekibi takma saçtan takıya, ayakkabıdan elbiseye her şeyi Türkiye’den getirdi. Bu yüzden kadın giysilerinin çoğu ince yapılı kadınlar için. Diziye katılamayan iri yapılı kızlarımız çok üzülüyor. Yine de kendilerini çar ailesi ve Dünya Savaşı döneminin çağdaşları olarak hissetmelerini sağlamamız için yalvarmaya devam ediyor.”

Paylaş