Sultan Süleyman Gülnihal yakınlaşması Hürrem ‘i kızdırıyor

Sultan Süleyman Gülnihal yakınlaşması Hürrem ‘i kızdırıyor

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sultan Süleyman ve Gülnihal ‘in halvete girmesi Hürrem ‘i çılgına çeviriyor. Hürrem sultanlığını korkusuzca ilan ederken, önüne çıkan engelleri yok etmeye kararlı. Özellkle Sultan Süleyman ‘ın halvete girmesini kaldıramayan Hürrem, planlar yapmaya başlıyor.

İşte Muhteşem Yüzyıl dizisinde bu hafta yaşanacaklar:

Hürrem, Gülnihal’i köşeye sıkıştırır. Sultan Süleyman’la halvete girenin kim olduğunu bulmasını ister. Gülnihal, Hürrem’in tavırlarından korkar. Halvete girenin kendisi olduğunu saklamaya devam eder.

Sultan Süleyman, Rodos seferi hazırlıklarını sürdürüyor. Rodoslular ise Osmanlı ile yalnız başlarına mücadele edemeyeceklerinin farkında. Avrupa ülkelerinden yardım istiyorlar. Ama Sultan Süleyman bunun olacağını önceden düşünmüş. Tedbirini almıştır.

Bu arada Hürrem, Sultan Süleyman’ın hediye ettiği kürkü giyer. Haremde onunla gezerek sultanlığını ilan eder. Hürrem ile Hatice’nin arkadaşlığı gitgide ilerler. Hatice ile Hürrem’in ilişkilerinin gelişmesi, Valide Sultan’ı rahatsız eder. Valide Sultan, Hürrem hakkında Hatice’yi uyarır.

Hürrem, Sultan Süleyman’ı özlemiş. Geceyi onunla geçirmek ister. Ama lohusa olduğu için engellenir. İbrahim ise Sultan Süleyman’ın yanına Gülnihal’i yollar. Hürrem, Süleyman’la halvete giren cariyenin Gülnihal olduğunu anlar. Hürrem sinirlerine hakim olmakta zorlanır…

[media id=150 width=610 height=340]

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 13)
Paylaş