Tülin Şahin’den “Top Model nasıl olunur?” kitabı

Tülin Şahin’in “Top Model nasıl olunur?” kitabı çok beğenildi. Kitap, en çok satanlar listesinde yerini aldı.

Kariyerine ‘Supermodel of Denmark’ yarışmasıyla başlayan Tülin Şahin, kitabında, modelliğin tarihçesinden ajanslarla çalışma ilkelerine, uluslararası bir model olmak için yapılması gerekenlerden güzellik ve bakım tüyolarına kadar kadınların ilgisini çekecek pek çok konuya yer veriyor.

“Mankenlik maalesef ülkemizde meslek gibi görülmeyen bir meslek. Önyargı ile yaklaşılıyor. Model olmak isteyen çok kız var, ‘Top Model nasıl olunur?’, onlara yol gösterici bir kitap. A’dan Z’ye uluslararası mankenliği ayrıntılı bir şekilde yazdım. Okuyucular, kitapta bu mesleğe dair neyi merak ettikleri her şeyi bulabilirler. Nereden başlanılır? Nasıl ilerlenilir? Yurtdışında çalışmak para kazandırır mı?… O kadar ayrıntılı ki… Kitapta ayrıca, en özel fotoğraflar eşliğinde dünyaca ünlü top modellerin de önerileri var.” diyen Tülin Şahin top model olmak için son derece özverili ve disiplinli bir hayat sürülmesi gerektiğini vurguluyor.

“Top Model nasıl olunur?” kitabının ilk altı sayfasında modelliğe başlangıç hikayesini kaleme aldığını söyleyen Tülin Şahin, kitabın diğer bölümlerinde model adaylarına önerilerde bulunuyor.

Paylaş