Ünlülerden teröre lanet

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde terörist saldırılarında şehit düşen askerler için lanet okunurken, ünlüler de sosyal paylaşım sitelerinden tepkilerini belirttiler.

Türkiye ‘nin yasta olduğu bugün, birçok ünlü isim de şehit haberlerine kayıtsız kalmadı. Bedri Baykam, Metin Uca, Ömür Gedik, Rahşan Gülşan gibi birçok ünlü isim önemli sosyal mesajlar verdi.

İşte bazı ünlülerin terör laneti;

Bedri Baykam: Yarin sike iddianamesi ile gundem degistirmeye kalkarlarsa hazir olun ve bunu yemeyin lutfen… Balik hafizasi donemi artik bitsin!

Erol Köse : Acun, Hülya, Hadise nerde? Hülya “Ben kürdüm” deyip PKK lıyla düet yaptı. Hadise PKK yanlısı Belçikaya ergi veriyor. Acun da bı-unlara destek…ahklı sosyal tepkimizi devletimize karşı değil, teröristlere karşı haykıralım. Onların amacızaten bölmek. Uyanıp oyuna gelmeyelim.

Davut Güloğlu: Allaha inanan vatanına ihanet etmez.

Rahşan Gülşan: Dostlar acaba Çukurca Karakolu’nun hattını meşgul etmesek mi? Hem yakınları olanların ulasmasına hem de genel iletişime engel olabiliriz.

Seda Sayan: Hainler yine saldırdı. 24 şehit 18 yaralı. Allah cezalarını versin inşallah.

Derya Büyükuncu: Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bu ülke icin hayatlarını verdiler, ülkemiz için bundan büyük özveri ve hediye olamaz.

Birol Güven: Toplumun ateşini söndürmek için apar topar yapılacak harekat tuzak ve daha fazla Mehmetçiğin şehit olması demektir. Soğukkanlı olmalıyız.

Metin Uca: 5 sonra 24 sayı değil rakam değil hayat, hayaller umutlar insan genc şehit.. 1 olsa umursamayacak miyiz? Acının sayısı olmuyor çok acıyor

Ece Erken: Ne kadar üzülsekte o aileler kadar içimiz yanabilir mi? Allah çok büyük sabır versin,şehit ailelerine…

Ömür Gedik: İki gün sonra yine birşey olmamış gibi devam edecek mi bu ülke? Yas süremiz şehit sayısıyla mı orantılı? Bu iş çözulene kadar haykırmalıyız.

Özlem Yıldız: Tüm şehit ailelerine baş sağlığı diliyorum. Ates düştüğü yeri yakar elbet ama acı hepimizin acısı, bugün hayat durdu…

Cem Ceminay: Teröru lanetliyorum bu terör olmaktan çıkti, iç savaşa döndü. Yetti artık derhal bir çözüm bulmak gerek yazık günah sürekli şehit veriyoruz !!

Yunus Günçe: Depremde 50 bin kişiden fazla ölü vardı,20 bin dediniz. Şimdi de şehit sayısı 26 diyosunuz. Naapalım? İnanalım mı?

Fazıl Say: Dün aksam yine çıkan çatışmada 21 şehit varmış. Uzuntumuz ve saskinligimizdan ote; Elimizden hiç bir şey gelemiyor olması husranimizdir.

Burak Özçivit: Resmi cümleler değil icraat…200 kişi agır silahlarla, roket atarlarla topraklarımızda birliklerimize ateş açıyor ,akıl almıyor…Haburda otobüs üstünde alkışlarla 48 pkklıyı karşıladık 19 ekimde tarih aynı tarih buyrun düşünün 26 şehit..

Paylaş